Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Січ 8, 2024

Скільки сигарет, тютюну, снюсу та паучів можна перевозити через кордон України, Євросоюза, США та інших країн.

Чек-лист підготовки до подорожі зазвичай складається з бронювання готелю, покупки квитків, підготовки необхідних документів для перетину кордону та найцікавішого – збору валізи. На цьому етапі рекомендуємо ретельно вивчити правила та норми провозу особистих речей як до країни-призначення, так і до країн, які плануєш проїхати транзитом. Це дозволить уникнути непорозумінь на прикордонних пунктах контролю.

Якщо тебе цікавить конкретний вид тютюнових виробів, можеш скористатись цим меню:

  1. Правила провозу сигарет, сигар та тютюну 
  2. Правила провозу тютюну для кальяну 
  3. Правила провозу снюсу 
  4. Правила провозу нікотинових подушечок (паучів) 
  5. Правила провозу стіків і систем нагрівання тютюну
  6. Заборона ароматизованих стіків у ЄС 
  7. Правила провозу е-сигарет та рідин до них, одноразок та подів 
  8. Правила провозу насваю в Україну. Чи дозволено це?
  9. Як правильно провозити сигарети та інші тютюнові вироби в літаку
  10. Як правильно провозити запальнички та сірники в літаку: в ручній поклажі чи у багажу
  11. Коли заборонили курити сигарети в літаках та чому на борту досі є попільнички?

Зазвичай, основні обмеження провозу через кордон стосуються таких груп товарів, як: 

  • Тютюнові вироби та інші товари для курців
  • Алкогольні вироби
  • Продукти харчування
  • Медикаменти
  • Техніка
  • Готівка
  • Твори мистецтва, культурні і історичні цінності

Також може існувати верхня межа загальної вартості особистих речей. Якщо береш з собою велику кількість нових, не вживаних товарів, тебе можуть попросити задекларувати їх та сплатити митний збір.

Правила провозу через кордон тютюнових виробів: сигарети, сигари, сигарили, ваговий тютюн



Правила провозу тютюнових виробів: скільки сигарет, сигар та тютюну можна перевозити через кордон України

Кількість тютюнових виробів, які можна провезти через кордон України, різниться в залежності від способу перетину кордону.

Наземним кордоном (на особистому авто, автобусом, потягом) до сусідніх країн (Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови) можна провезти не більше ніж 40 сигарет (2 пачки, так, саме пачки, а не блоки), 20 сигарил, 10 сигар та 50 грамів тютюну. Зверни увагу, що загальна кількість тютюнових виробів не може перевищувати верхню межу, встановлену для кожного продукту. Тобто якщо у тебе з собою є 1 пачка сигарет, ти зможеш взяти додатково лише 5 сигар. Перевозити одночасно 2 пачки сигарет та 10 сигар не можна*.

Коли в Україні відкриється авіасполучення, варто буде дивитись на митні правила країни, до якої прямуватимеш. Раніше, в середньому, можна було взяти 1 блок (10 пачок) сигарет або 50 сигар, або 250 грамів тютюну на кожного подорожуючого. Більше прикладів навели нижче.

*За даними сайту europa.eu

Скільки сигарет, сигар та тютюну можна провезти в Україну

Повертаючись в Україну можеш взяти з собою 200 сигарет (10 пачок або 1 блок), 50 сигар або 250 г тютюну. Ці норми діють для всіх способів перетину кордону (і наземного, і повітряного)*.

За даними сайту customs.gov.ua

Скільки сигарет можна провозити в різні країни: Євросоюз, Туреччина, США, Канада, Великобританія, Китай та інші

У більшості країн діють схожі правила щодо ввозу та вивозу підакцизних товарів, але можуть мати і неочікувані відмінності. Тож, перед поїздкою перевір інформацію в офіційних джерелах – митних правилах, сайтах консульств та постановах тих держав, куди прямуєш. Нижче наведемо декілька прикладів для популярних напрямків.

Євросоюз

Якщо виїжджаючи з України до країн Європи ти можеш взяти лише 40 сигарет (2 пачки), 20 сигарил, 10 сигар та 50 грамів тютюну, то між країнами ЄС можна перевозити значно більше тютюнових виробів. Кожна країна самостійно регулює митні ліміти, проте вони не мають бути нижчими, ніж 800 сигарет (40 пачок/4 блоки), 400 сигарил, 200 сигар та 1 килограм тютюну на одного подорожуючого старше 17 років. Такі норми діють для всіх способів перетину кордону*.

*За даними сайту europa.eu

Сполучені Штати Америки

З цікавого – США чи не єдина країна, яка офіційно запровадила митний ліміт на перезевення снюсу. Так, один подорожуючий може взяти з собою 1 рол жувального тютюну. Щодо інших тютюнових виробів, то норми такі: 200 сигарет (10 стандартних пачок/1 блок) або 100 сигар на подорожуючого*. Варто зауважити, що палити та купувати тютюнові вироби в Америці дозволено з 21 року.

*За даними сайту se.usembassy.gov

Канада

До Канади можна взяти з собою 200 сигарет, 50 сигар та 200 грамів тютюну*.

*За даними сайту travel.gc.ca

Великобританія

До Великобританії один подорожуючий може взяти з собою 200 сигарет, 100 сигарил, 50 сигар та 250 грамів тютюну*.

*За даними сайту gov.uk

Туреччина, Таїланд, Туніс, Єгипет

Один подорожуючий може взяти з собою до Туреччини 200 сигарет (1 блок) або 200 грамів тютюну, або 200 грамів жувального тютюну. Також ти можеш докупити ще 1 блок (200 сигарет) в зоні Duty Free після прибуття до країни*. 

Якщо маєш квиток до Таїланду**, Єгипту*** або Тунісу****, можеш покласти у валізу один блок (200 сигарет). До Тунісу дозволено провозити 2 блоки (400 сигарет) на людину.

*За даними сайту ktb.gov.tr ,**За даними сайту customs.go.th, ***За даними сайту dip.org.ua, ****За даними сайту hinterlandtravel.com

Китай та Японія

Згідно місцевих митних правил до Китаю можна взяти 400 сигарет або 100 сигар*.

Загальна маса тютюну у тютюнових виробах, яку дозволено провозити до Японії, не має перевищувати 250 грам. У еквіваленті це 200 сигарет або 50 сигар, або ж просто 250 грам тютюну*.

*За даними сайту np.china-embassy.gov.cn **За даними сайту customs.go.jp

Австралія

Австралія – країна з одним із найсуворіших законодавств щодо продажу та вживання тютюнових виробів. Тим не менш в країну дозволяється провозити 25 сигарет або 25 грам тютюну*.

*За даними сайту abf.gov.au

Правила провозу кальянного тютюну. Скільки тютюну для кальяну можна перевозити через кордон



Якщо цікавишся, скільки тютюну для кальяну можна перевозити через кордон, орієнтуйся на ліміти вагового тютюну. Тобто при наземному перетині українського кордону ти можеш взяти з собою лише 50 грамів тютюну для кальяну (зазвичай це вага однієї стандартної баночки з готовою сумішшю). Всередині ЄС перевозити між кордонами різних країн можна до 1 кілограма готової суміші для кальяну*.

*За даними сайту europa.eu

Правила провозу снусу. Скільки снюсу можно перевозити через кордон

У митних правилах більшості країн немає чіткого регулювання щодо перевезення снюсу через кордон. Тож, складно спрогнозувати, як саме митні служби оцінюватимуть, скільку снюсу можна взяти з собою. Можливо, орієнтуватимуться на вагу (за нормами вагового тютюну).

У багатьох країнах Євросоюзу та Великобританії снюс взагалі заборонений до виготовляти та продавати.* До речі, в Україні снюс також заборонений. Тож, можливо, варто утриматись та лишити тютюнові баночки вдома. Проте є і виключення – купити та використовувати снюс можна у Швеції, Норвегії та Швейцарії. Митні правила Швеції не обмежують кількість снюсу, яку можна провезти через кордон. Тут варто орієнтуватись на максимальну вартість нових речей у грошовому еквіваленті (4700 шведських крон)**.

На територію США один подорожуючий може провезти один рол жувального тютюну. 

*За даними сайту tobaccotactics.org **За даними сайту tullverket.se

Правила провозу нікотинових паучів. Скільки нікотинових подушечок (паучів) можна перевозити через кордон



Нікотинові подушечки (паучі) — це відносно новий вид продуктів для курців, який до того ж не містить тютюну. Тому більшість країн поки не має спеціальних митних правил та обмежень щодо ввозу нікотинових подушечок. Тож скоріше за все слідкувати доведеться за максимальною вартістю нових невживаних речей, які можна перевозити без декларування.

До речі, на паучі зазвичай не розповсюджуються правила використання тютюнових виробів у громадських місцях. На відміну від систем нагрівання тютюну, е-сигарет або сигарет, подушечки дозволяється використовувати в аеропорту, літаку, потязі тощо.

Правила провозу стіків і Айкос. Скільки стіків і систем нагрівання тютюну можна перевозити через кордон

Якщо шукаєш інформацію про ліміти на перевезення стіків або систем нагрівання тютюну у різні країни, то ми вже розповідали про це раніше в окремому гайді мандрівника: Гайд мандрівника: правила провозу IQOS і стіків через кордон, в яких країнах заборонений і дозволений IQOS

Заборона ароматизованих стіків у ЄС

Зверни увагу, що у країнах Євросоюзу та у Duty Free в цих країнах більше не продаватимуться ароматизовані стіки для систем нагрівання тютюну. 

23 листопада 2022 року ЄС вперше схвалив пропозицію заборонити ароматизовані тютюнові вироби для систем нагрівання тютюну. З 23 жовтня 2023 року для держав-членів ЄС набула чинності заборона на всі тютюнові вироби для систем нагрівання тютюну із характерними смаками (включаючи ментол і стіки з капсулами). Після цієї дати стіки HEETS, TEREA, Fiit і інші зі смаковими добавками, які створюють фруктовий, ягідний, ментоловий або інший не тютюновий аромат, та з капсулами поступово зникнуть з продажу у країнах ЄС. Користувачі систем нагрівання тютюну зможуть придбати лише стіки з чистим ароматом тютюну. 

Ти без проблем зможеш ввезти з собою ароматизовані стіки, придбані за межами ЄС. Звісно ж, у дозволених митними нормами обсягах.

Заборона не пошируюється на рідини для вейпів і електронних сигарет, одноразки та поди для под-систем, а також на стіки без тютюну (як, наприклад, LEVIA для IQOS ILUMA).

Правила провозу електронних сигарет. Скільки е-сигарет та рідин до них, одноразок та подів можна перевозити через кордон

Якщо тобі цікаво, скільки можна взяти з собою у подорож е-сигарет та рідин до них, подів або одноразок, то ми також присвятили цьому окрему сторінку з деталями, прикладами та правилами перевозу. Шукай тут: Чи можна провозити електронні сигарети через кордон? Правила ввезення у різних країнах.

Правила провозу насваю в Україну. Чи дозволено це?

Насвай в Україні, як і снюс, заборонений законом, тому не варто намагатися провезти його. У багатьох країнах світу також існують заборони на ввезення і продаж насваю.Тож в будь-якому випадку краще звіритися з правилами ввезення і законами тих країн, куди прямуєш.

Як правильно провозити сигарети та інші тютюнові вироби в літаку: в ручній поклажі чи у багажу

Зазвичай авіакомпанії не мають обмежень чи специфічних правил щодо того як правильно перевозити сигарети в літаку – в ручній поклажі або у багажі. Серед курців існує поширена думка, що, якщо йдеться про відкриту сигаретну пачку, то краще брати її з собою в салон, щоб тютюн не постраждав від перепаду температур чи рівня вологості.

Як правильно провозити запальнички та сірники в літаку: в ручній поклажі чи у багажу

Плануєш викурити сигарету після приземлення літака? В жодному разі не бери в аеропорт сірники. Їх заборонено проносити на борт літака як в зареєстрованому багажі, так і в ручній поклажі через правила пожежної безпеки.

Щодо запальничок – обов’язково перевір правила своєї авіакомпанії, а також сайт аеропорта перед мандрівкою. Деякі з них дозволяють мати при собі газову запальничку. Але саме при собі в кишені, а не в сумці чи в багажі. Бензинові (включаючи найпоширеніші, якими користуються курці) та електричні запальнички брати на борт заборонено. І, звісно, в жодному разі не можна підпалювати запальничку на борту літака.

Коли заборонили курити сигарети в літаках та чому на борту досі є попільнички?

Заборона курити в салоні літака діє з 80-х років. У 1988 році президент США Рональд Рейган підписав акт про заборону паління на внутрішніх рейсах. У той же час деякі авіакомпанії поширили заборону і на міжнародні рейси. Згодом, до Америки “підтягнулись” країни Європи та весь світ.

Проте, на борту літака ти і досі можеш помітити попільнички. Причина проста – незважаючи на заборону паління в літаку, досі знаходяться мандрівники, які порушують це правило. Тож, скоріш за все попільнички досі є на борту для безпечної утилізації сигарет порушників.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.