Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.
Куди здати одноразові електронні сигарети? Все про утилізацію одноразок.
Куди здати одноразові електронні сигарети? Все про утилізацію одноразок.

Куди здати одноразові електронні сигарети? Все про утилізацію одноразок.

Якщо ти читаєш цю статтю, значить тобі не все одно, що станеться з твоєю одноразкою після того, як ти її закінчиш. А це означає, що нам по дорозі.

Задаєшся питанням – що робити із використаними одноразками: викидати, здавати, утилізувати? Правильна відповідь лише одна – не викидати електронні сигарети в урну, а віддавати одноразку на переробку чи правильну утилізацію. Тим більше, що це можна зробити просто і безкоштовно.

 1. Куди здати одноразові електронні сигарети на переробку?
 2. 7 місць, куди можна здати одноразові електронні сигарети та вейпи в Україні
 3. Чому одноразову електронну сигарету потрібно переробляти чи правильно утилізувати?
 4. Як відбувається переробка та утилізація одноразок?

Куди здати одноразові електронні сигарети на переробку?

Куди приносити: у будь-який з 25 брендових магазинів IQOS Space. Зазвичай розташовані у великих ТЦ або просто в спорудах, що стоять окремо, в центрі міста. Всі адреси тут, за фільтром IQOS Space: мапа магазинів IQOS.

Куди віддавати: просто кинути в ресайклінг бокси, такі як на фото.

ресайклінг бокси

Скільки коштує: безкоштовно, усі витрати, пов'язані з сортуванням, транспортуванням, переробкою та утилізацією беремо на себе.

Хто може сдати: будь хто, будь-який повнолітній. Необов'язково бути користувачем IQOS, головне – здавай одноразки на переробку.

Що ще можна здати на переробку: одноразові та багаторазові електронні сигарети будь-яких виробників, под системи, використані поди, системи нагрівання тютюну будь-яких виробників, усі продукти від IQOS (девайси, стіки, поди, аксесуари, пакування).

7 місць, куди можна здати одноразові електронні сигарети та вейпи в Україні

 1. Будь-який із 25 брендових магазинів IQOS Space. Адреси тут: мапа магазинів IQOS.
 2. Еко-ініціатива EcoKPI (можна навіть відправити Новою Поштою)
 3. Магазини Rozetka по всій Україні
 4. Магазини Епіцентр
 5. Магазини мережі "Фортуна"
 6. Пункти збору "Центра управления отходами"
 7. Деякі вейпшопи

Що такого всередині одноразової електронної сигарети, що її обов'язково потрібно переробляти чи правильно утилізувати?

Якщо коротко – то насамперед це батарейка та пластик.

Якщо докладніше, то одноразка зазвичай складається з:

 • пластикового корпусу
 • пластикового мундштука або загубника – це та частина електронної сигарети, яку береш до рота,
 • літій-іонний акумулятор,
 • мідні дроти,
 • вата або інший гігроскопічний матеріал, просочений ароматизованою рідиною,
 • LED-індикатор (не у всіх девайсів), що сигналізує про закінчення рідини/заряду або підсвічується в момент затягування.
конструкція одноразки

Більше про те, як влаштовані одноразові електронні сигарети: Все про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси.

Найбільшу загрозу екології з перерахованого вище становлять батарейка і пластмаса.

При неправильній утилізації одна пальчикова батарейка забруднює 20 квадратних метрів ґрунту та 400 літрів води. Якщо відправити батарейку просто на звалище, то під дією вологи її оболонка поступово руйнуватиметься. При цьому токсичні речовини (залежно від типу, батарейка може містити свинець, нікель, цинк, кадмій та ртуть) потраплять у ґрунт та ґрунтові води.

Пластик – це штучно створений полімерний матеріал. Середній час повного розкладання пластику складає близько 600 років. Пластик не просто фізично забруднює довкілля, а й, поступово руйнуючись, перетворюється на мікропластик – частинки пластику розміром до 5 мм. Мікропластик, у свою чергу, забруднює воду та повітря, накопичується у навколишньому середовищі (особливо у морських екосистемах), потрапляє в організм тварин. Так само, через воду і м'ясо або рибу, мікропластик потрапляє в організм людини. Точний вплив мікропластику на здоров'я ще не досліджено, але вчені припускають, що накопичення мікропластику в організмі може негативно впливати на ендокринну систему, знижувати імунітет, сприяти утворенню тромбів.

Враховуючи те, що середній термін використання одноразки – 1-3 дні, за місяць кожен користувач залишає після себе від 10 до 30 акумуляторів та пластикових корпусів. Тобі також здається, що з цим треба щось робити, так?

Як відбувається переробка та утилізація одноразок?

З першим кроком розібралися – ми приймаємо одноразові електронні сигарети на переробку у наших IQOS Space. Що відбувається далі?

Зібрані одноразові е-сигарети, як і решту, що залишають в ресайклінг-боксах, ми розбираємо на компоненти і сортуємо. На виході отримуємо кілька видів матеріалів, що вимагають різного підходу:

 • металеві елементи та пластик, який підлягає переробці (recyclable plastic) – після переробки перетворюються на вторсировину, яку можна використовувати повторно. Перероблений метал і пластик з одноразок перетворюються на щось зовсім нове і навіть не пов'язане з вейпінгом – від побутових контейнерів до спортивного одягу, взуття та навіть обшивки салонів авто;
 • пластик, що не підлягає переробці (non-recyclable plastic) – має бути екологічно правильно та безпечно утилізовано. Ті види пластику, які не можна переробити та використовувати повторно, спалюються на сміттєспалювальних заводах, оснащених фільтрами та системами очищення диму. При цьому теплова енергія, що вивільняється під час спалювання, використовується для опалення або перетворюється на електроенергію.
 • неушкоджені акумулятори – наш ресайклінг-партнер "Центр управління відходами" передає волонтерській еко-організації EcoKPI, яка у свою чергу розподіляє їх між волонтерськими інженерними спільнотами. Так батарейки з порожніх одноразок перетворюються на дрони, системи скидання, рації, павербанки, ліхтарі, док-станції. Більше про друге життя батарейок з одноразок тут: IQOS розповідає: все про переробку старих пристроїв, зношених аксесуарів, використаних стиків та подів.
 • пошкоджені акумулятори та батарейки – підлягають правильній екологічній утилізації, з попередньою нейтралізацією токсичного електроліту.
Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.