Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.
Все про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси
Все про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси

Все про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси

Розповідаємо про одну з популярних альтернатив сигаретам – так званих "одноразках" або одноразових електронних сигаретах.

 1. Що таке одноразки?
 2. Як працюють одноразки? Що всередині?
 3. Як використовувати одноразки: інструкція
 4. Одноразка: склад рідини
 5. Які бувають одноразки: види одноразових електронних сигарет
 6. Ціни на одноразові електронні сигарети
 7. Плюси одноразок
 8. Мінуси одноразок

Що таке одноразки?

Одноразки – це неформальна, скорочена назва одноразових електронних сигарет/подсистем/вейпів. Відповідно, одноразка – це електронна сигарета або подсистема, батарея якої розрахована на один цикл використання і не підлягає перезарядці та повторному використанню. В англійській мові одноразки називають disposable e-cig або disposable vape (одноразовий вейп). IQOS не випускає власні одноразові електронні сигарети. Найближчий аналог одноразок у портфелі пристроїв IQOS – це міні-вейп (подсистема) IQOS VEEV.

Як працюють одноразки? Що всередині?

Одноразові електронні сигарети мають досить просту будову та принцип роботи. Зовні гаджет запаяний у пластиковий корпус. Враховуючи недовгий термін служби, одноразки рідко покривають якіснішими та ціннішими матеріалами. Якщо розберемо одноразку і витягнемо її з корпусу, побачимо, що майже половину простору всередині займає акумулятор. Друга половина – це резервуар із рідиною. Цікавий факт: рідина для паріння всередині одноразок (на відміну від подсистем) рідко зустрічається в рідкому вигляді. Зазвичай резервуар наповнений ватою, просоченою ароматизованою жижею.

Усередині одноразки мають таку будову:

 • Літій-іонний акумулятор
 • Резервуар для рідини (наповнений ватою з просоченням)
 • Вата або інший матеріал з високою гігроскопічністю, просочений рідиною
 • Нагрівальний елемент (спіраль) з намотуванням
 • Датчик затягування
 • Дроти, що з'єднують датчик затягування, нагрівальний елемент та акумулятор
 • LED-індикатор (не у всіх девайсів), що сигналізує про закінчення рідини/заряду або підсвічується в момент затягування
inside disposable

При використанні датчик затяжки реагує на тягу повітря, що посилюється, і запускає нагрівання спіралі. Спіраль в свою чергу розігріває просочену рідиною вату до появи пари. Коли перестаєш втягувати пару, контакт розривається і спіраль припиняє нагрівання.

Як використовувати одноразки: інструкція

Одноразові електронні сигарети – це один із найпростіших у використанні та обслуговуванні гаджетів для курців. Інструкція не знадобиться. Тим, хто звик палити цигарки, одноразки здадуться інтуїтивно зрозумілими.

На відміну від вейпів, багаторазових електронних сигарет та систем нагрівання тютюну, на одноразових електронних сигаретах немає кнопок для увімкнення-вимкнення, зарядних портів, екранів та індикаторів. Починаєш затягуватись, нагрівання активується. Перестаєш – засинає.

Затяжка у одноразів ближче до сигаретної, ніж кальянної. Відповідно, тяги мають бути достатньо інтенсивними. Між затяжками потрібно вичікувати хоча б 2-5 секунд, щоб нагрівальний елемент встиг згенерувати пару. Єдине, навіщо потрібно стежити при використанні – це, щоб не перекривати пальцями повітропровід. Повітропровід в одноразці – це отвори на нижній частині або збоку, крізь які втягується повітря, в момент затягування.

Коли в одноразці сяде батарея або закінчиться рідина, вона просто вимкнеться. Оскільки на корпусі немає ні індикаторів, ні екрана, ні прозорих вставок, перевірити рівень заряду або залишок рідини неможливо. Про швидке закінчення рідини або заряду можна здогадатися за непрямими ознаками – чим ближче до кінця, тим слабший смак пари, аж до того, що смак практично перестає відчуватися. Одноразки не можна перезаправляти та перезаряджати. Коли рідина закінчується або сідає акумулятор, просто купуєш новий девайс.

Одноразка: склад рідини

Склад рідини в одноразках може відрізнятись від виробника до виробника. Але стандартнохімічний склад рідини в одноразових електронних сигаретах приблизно такий самий, як і у багаторазових:

 • Гліцерин
 • Пропіленгліколь
 • Дистильована вода
 • Сольовий нікотин (найчастіше з 5% вмістом нікотину)
 • Ароматизатори

Якість та безпека інгредієнтів безпосередньо залежать від виробника, країни виробництва, походження сировини.

Які бувають одноразки: види одноразових електронних сигарет

Одноразові електронні сигарети навіть різних виробників дуже схожі між собою. Тому користувачі рідко прив'язуються до одного бренду і часто змінюють девайси, вибираючи скоріше конкретний тип одноразок, а не бренд. Можна виділити кілька різних видів одноразок, залежно від об’єму, кількості затяжок, смаку та концентрації нікотину.

disposable

За об'ємом рідини одноразки можна розділити на 3 види:

 • великі (8-12 мл)
 • середні (3-7 мл)
 • міні (1,2-2 мл)

Чим більше рідини в одноразовому вейпі, тим на довше його вистачить, але тим більшим буде девайс за розмірами та вагою. Одноразки з найбільшим об'ємом можуть мати вагу до 80 г. Для порівняння міні-одноразки об'ємом 1,2-2 мл важитимуть лише 10-15 г.

Найчастіше при виборі об'єму одноразки користувачі орієнтуються не на об'єм рідини в мл, а на кількість затяжок, зазначену у назві чи на упаковці.

За кількістю тяг одноразові електронні сигарети бувають таких видів:

 • до 500 затяжок
 • 800-2000 затяжок
 • понад 2000 затяжок

Одноразові електронні сигарети, розраховані на 800-2000 тяг – це, мабуть, найпопулярніший формат. Його обирають за оптимальне співвідношення тривалості використання, розміру та ціни. Варто враховувати, що різні виробники мають різну методологію підрахунку кількості затяжок. Тому одноразок з однаковою заявленою кількістю тяг може вистачати на різний час. У цьому випадку є сенс орієнтуватися на універсальну характеристику – об'єм рідини в мілілітрах.

За вмістом нікотину одноразові електронні сигарети бувають таких видів:

 • з високим вмістом нікотину (5%)
 • «легкі», зі зниженим вмістом нікотину (1,5-3%)
 • безнікотинові одноразки (0% нікотину)

За смаками одноразові вейпи можна поділити на такі типи:

 • фруктові (манго, маракуйя, ананас, яблуко, полуниця, ягоди тощо)
 • свіжі (чисто м'ятні або з додаванням ментолу до основного смаку)
 • зі смаками інших продуктів або напоїв (шоколад, кола, карамель, вершки тощо)
 • тютюнові (зустрічаються нечасто, але цінуються користувачами, які люблять аромат тютюну)
 • мультисмак (одноразки з перемикачем смаків та кількома смаками одночасно)

Різноманітність смаків – це одна з фішок одноразових електронних сигарет.

За насиченістю смаку також є різні види одноразок:

 • концентровані смаки
 • м'які смаки, без цукру

Ціни на одноразові електронні сигарети

Ціни на одноразки варіюються в діапазоні від 150 до 500 грн, залежно від об'єму рідини та кількості затяжок, якості електроніки та рідини, виробника. Найпопулярніші одноразові сигарети коштують близько 300 грн.

Якщо шукаєш недорогу одноразку, то при виборі варто звертати увагу не лише на ціну, а й на ціну в перерахунку за одну затяжку, а ще краще – на 1 мілілітр рідини. Оскільки різні виробники рахують кількість затяжок по-різному, це завжди дозволяє порівняти девайси різних брендів між собою. Цілком може виявитися, що дорожча одноразка насправді виявиться вигіднішою, оскільки її вистачить на довше. Також можна придивитися до багаторазових електронних сигарет або подсистем. Найчастіше змінні поди дозволяють непогано заощадити, оскільки не доводиться щоразу переплачувати за одноразовий девайс із вбудованим акумулятором.

Для порівняння: одноразка на 3 мл рідини у середньому коштує близько 300 грн. Упаковка подів VEEV (2 поди по 1,5 мл = 3 мл) – коштує 200 грн. Відповідно, економія на кожних 3 мл рідини становитиме 100 грн.

Безумовно, використання багаторазової подсистеми вимагає покупки самого девайсу. Але за рахунок економії вартості подів це швидко окупається. Рахуємо, як швидко окупиться перехід на IQOS VEEV.

Девайс IQOS VEEV коштує 399 грн. Упаковка подів на 3 мл або одноразки на ті ж 3 мл вистачає в середньому на 3 дні. Відповідно, на 2 тижні звичайного використання знадобиться купити 4-5 одноразок або упаковок подів. Враховуючи те, що на кожній купівлі подів замість одноразки можна заощадити 100 грн., за 2 тижні економія складе 400-500 грн. Це означає, що вартість гаджета Айкос Вів повністю окупається за 2 тижні за рахунок економії на ціні рідини.

Купити IQOS VEEV із безкоштовною доставкою можна тут.

Плюси одноразок

 • Простота, ергономіка, компактність
 • Використання одноразок інтуїтивно просте та зрозуміле. Без необхідності вмикати, вимикати, натискати кнопки, чекати на нагрівання. Навіть найбільші із одноразових електронних сигарет мають відносно невеликий розмір.

 • Велика кількість смаків
 • Вибір ароматів одноразок настільки великий, що можна щодня протягом місяця пробувати новий смак і жодного разу не повторитися.

 • Простота обслуговування
 • Одноразові електронні сигарети – це найпростіший в обслуговуванні гаджет для курців, який можна придумати. Їх не потрібно заряджати, перезаправляти, чистити, купувати до них «витратники» та комплектуючі. Вони не потребують ремонту та сервісного обслуговування. Коли одноразка закінчується/сідає, просто купуєш нову.

 • Необмежена тривалість та частота використання
 • Для одноразових електронних сигарет немає такого поняття сеансу як такого. Одноразку можна використовувати скільки завгодно разів поспіль і так довго, доки не закінчиться рідина або заряд батареї. Часто користувачі бачать у цій перевазі недолік – оскільки тривалість та частота використання не обмежені технічними особливостями девайсу, ризикуєш використати занадто багато.

Мінуси одноразок

 • Не можна використовувати повторно
 • Одноразові електронні сигарети, як відомо з назви, не можна використовувати повторно. Якщо закінчилася рідина або сіла батарея, потрібно купувати новий девайс. Якщо не підійшов смак чи хочеш спробувати інший – теж купуєш новий девайс.

 • Слабшає смак по мірі використання
 • Після того, як одноразка використана десь на половину, смак починає слабшати. І що далі, то менше відчувається аромат. На останніх затяжках пара може бути зовсім несмачною.

 • Шкідливі для екології
 • Разом зі статусом «найпростішого гаджета для курців» одноразки також набувають статусу «найбільш анти-екологічнішого гаджета для курців». Батарейки та акумулятори – це один із найбільш токсичних та небезпечних для природи відходів. А кожна одноразка – це вбудований акумулятор. Залежно від об'єму та інтенсивності використання за тиждень у користувача може збиратися десяток порожніх одноразок, за місяць – чотири десятки. Старі одноразки обов'язково вимагають переробки та правильної утилізації.

  Ми безкоштовно приймаємо на переробку порожні одноразові електронні сигарети: Куди здати на переробку одноразки.

 • Прихована націнка за девайс та батарейку
 • У вартості кожної одноразки прихована не лише ціна рідини, а й ціна акумулятора та самого девайсу. Якщо перевірити ціну, яку платиш за 1 мл рідини, часто виходить, що вигідніше використовувати багаторазові електронні сигарети, подсистеми, вейпи.

 • Не можна перевірити залишок рідини
 • Конструкція одноразових електронних сигарет не дозволяє перевірити рівень рідини. Тому неможливо передбачити, коли точно закінчиться рідина, і ти залишишся з порожньою одноразкою.

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.