IQOS розповідає: все про переробку старих пристроїв, зношених аксесуарів, використаних стіків і подів

Є речі, які завжди на часі, які краще не відкладати на потім. Бачиш можливість бути еко-свідомим та збирати-сортувати-повертати-повторювати? Скористайся цією можливістю, а ми допоможемо. Ресайклінг-проекти IQOS продовжують працювати. У будь-якому IQOS Space приймаємо на переробку старі девайси, використані стіки та поди, зношені аксесуари. Нагадуємо, переробка та утилізація безкоштовні для користувачів, усе за наш рахунок. Розповідаємо більше про те, як відбувається ресайклінг продуктів від IQOS і що стається з ними після переробки; ділимося довгостроковими планами та відповідаємо на усі питання про переробку та утилізацію – куди, як, хто, чому та навіщо.

 1. Що можна здати на переробку або безпечну утилізацію
 2. Куди здавати на переробку старі Айкоси, аксесуари, використані стіки, тощо?
 3. Що відбувається зі старими пристроями, використаними стіками і подами, які приносять в IQOS Space?
 4. Де саме та хто робить сортування, переробку та утилізацію для IQOS?
 5. Що далі? Довгострокові плани IQOS з переробки.
 6. Чому потрібно здавати на переробку старі системи нагрівання тютюну, міні-вейпи та одноразові електронні сигарети?
 7. Чому потрібно здавати на переробку порожні поди?
 8. Чому потрібно здавати на переробку використані стіки?

Що можна здати на переробку або безпечну утилізацію?

ВСЕ! Тобто, будь-які продукти від IQOS і навіть від інших виробників:

 • системи нагрівання тютюну (IQOS, lil SOLID, lil HYBRID) та інших виробників;
 • міні-вейпи IQOS VEEV;
 • под-системи та одноразові електронні сигарети інших виробників;
 • використані поди від IQOS VEEV і lil HYBRID;
 • використані стіки HEETS, Fiit, MiiX;
 • аксесуари;
 • упаковки від пристроїв, подів і стіків.

Куди здавати на переробку старі Айкоси, аксесуари, використані стіки, тощо?

У кожному магазині IQOS Space встановлені сортувальні ресайклінг бокси – свій для кожного продукту. Тож, просто не викидай старі несправні пристрої, зношені аксесуари, використані стіки та поди. Збирай їх і принось до найближчого IQOS Space на переробку.

фото ресайклінг боксів

Що відбувається зі старими пристроями, використанними стіками і подами, які приносять в IQOS Space?

Спочатку ми збираємо усе, що наші користувачі залишають у боксах для переробки. Коли ми кажемо «усе», маємо на увазі реально УСЕ, що стосується систем нагрівання тютюну та е-сигарет – від старих непрацюючих девайсів до порожніх подів, від використаних стіків до зношених аксесуарів.

Ми сортуємо те, що знаходимо у ресайклінг-боксах, розбираємо на компоненти та ще раз ретельно сортуємо. Кожен вид відсортованої сировини та відходів відправляється на відповідний тип переробки чи утилізації.

фото компоненти айкос

А далі найцікавіше. Що ж насправді відбувається з твоїм старим Айкосом чи стіками, які ти дбайливо збирав протягом останніх двох тижнів? Ми застосовуємо різні види переробки та утилізації до різних матеріалів:

 1. Переробка для використання у виробництві нових систем нагрівання тютюну та міні-вейпів.

  Деякі компоненти пристроїв IQOS (наприклад, коннектори, дорогоцінні метали, такі як платина та золото, тощо) після переробки використовуються у виробництві нових девайсів.

 2. Переробка цінних видів сировини для використання у інших галузях промисловості.

  Метали, певні види пластику (так званий ліквідний пластик), резинові елементи використовуються як вторинна сировина. Тобто, подрібнюються, переплавляються та йдуть на виробництво нових речей, у галузях, зовсім не пов'язаних з IQOS – від пляшкових кришечок до вішалок для одягу.

 3. Переробка для створення аксесуарів та предметів декору у IQOS Space.

  Іноді ми експериментуємо з незвичайними елементами декору, чи аксесуарами, створеними з перероблених матеріалів, які не можуть використовуватися у промисловості. Для цього використовуємо неліквідні безпечні види пластику та навіть використані стіки. Наприклад, в італійських брендових IQOS Space з перероблених девайсів та стіків створювали інсталяції та різні аксесуари (як оправи окулярів).

 4. фото айкос спейс

 5. Апсайклінг.

  За визначенням апсайклінг – це повторне використання старих речей у новій ролі замість переробки. Тобто, справжнє друге життя. Одна з умов апсайклінгу – річ залишається практично недоторканною, незмінною. Якщо пластиковий ковпачок для IQOS подрібнюється та переплавляється на щось інше – це ресайклінг, тобто переробка. Але якщо той самий ковпачок залишається цілим і, скажімо, перефарбовується та стає частиною дизайнерської інсталяції – це апсайклінг. Ми використовуємо старі аксесуари IQOS, щоб створювати незвичайний декор у брендових магазинах.

 6. фото новорічний декор

 7. Екологічна утилізація батарейок та акумуляторів.

  Вживані батарейки й акумулятори безпечно та екологічно утилізуємо. Токсичні та небезпечні елементи (наприклад, рідкий електроліт, ртуть, кадмій, свинець) нейтралізуються та утилізуються без шкоди навколишньому середовищу.

 8. Енергетична утилізація відходів через спалювання.

  Деякі відходи не підлягають переробці (певні види пластику і поліетилену, ламінований картон, ацетат-целюлозне волокно, тощо). Ми дбаємо, щоб такі відходи не потрапляли на смітник, а також правильно утилізувалися. Світова практика – відправляти неперероблювані відходи на сміттєспалювальні заводи. Завдяки цьому пластик не потрапляє у грунт, а енергія, що утворюється при спалюванні сміття використовується для опалення. Цей спосіб утилізації носить назву енергетичної утилізації. Дуже важливо спалювати ці відходи не просто на сміттєзвалищах, а у «чистий» спосіб – саме на сміттєспалювальних заводах, оснащених очисними фільтрами.

Де саме та хто робить сортування, переробку та утилізацію для IQOS?

Ми поступово розбудовуємо мережу постійних перевірених партнерів, що допомагають з переробкою, утилізацією та апсайклінгом. Зараз використовуємо власні складські та виробничі потужності в Україні та у ЄС для сортування та переробки з подальшим використанням у виробництві нових девайсів.

Акумуляторні батареї зі старих девайсів переробляються у Румунії (завод GreenWEEE, що спеціалізується на ресайклінгу вживаної електроніки та батарейок). В Україні співпрацюємо з «Центром управління відходами», який бере на себе логістику, сортування та екологічну утилізацію відходів, а також переробку для компаній-виробників, що споживають вторинну сировину.

Також разом з українськими дизайнерами та креативними агенціями створюємо апсайклінгові арт-інсталяції, елементи декору, меблі чи аксесуари з перероблених пристроїв.

Що далі? Довгострокові плани IQOS з переробки.

Глобальна мета компанії до 2025 року – забезпечити можливість стовідсоткової переробки своїх бездимних пристроїв (у 2020 році цей показник складав 84%) та як мінімум на 50% знизити обсяги пластикових відходів від власної продукції. Звучить амбіційно та круто, але що це означає на практиці?

Це означає, що ми продовжуємо розширювати можливості переробки наших продуктів; збільшуємо покриття ресайклінг-поінтів та їхню доступність для користувачів; забезпечуємо екологічну утилізацію тих відходів, які поки що не підлягають утилізації; поступово переходимо на матеріали, вироблені з переробленої вторинної сировини; шукаємо способи подовжити термін життя наших продуктів або надати їм «друге життя».

Що у найближчих планах:

 1. Менше пластику у пакуванні

  Ми послідовно вилучаємо з пакування IQOS усі зайве – у першу чергу, матеріали, що не підлягають утилізації. За 3 роки ми зменшили кількість пластику у пакуванні IQOS на 30% і не плануємо зупинятися. Незабаром у пакуванні нових наборів IQOS не залишиться термозбіжної плівки, магнітних елементів, зайвих паперових та пластикових компонентів.

 2. Пакети у магазинах з перероблених матеріалів

  Вже найближчим часом починаємо замінювати паперово-пластикові пакети у IQOS Space на пакування з перероблених матеріалів.

 3. Конверти-колектори для зручного збору використаних стіків і подів

  Розуміємо, що хочеться бути еко-свідомим, але іноді так не зручно, коли немає куди подіти використаний стік чи картридж від IQOS VEEV. В усіх IQOS Space вже можна безкоштовно попросити конверт-колектор, щоб складати туди порожні поди. Як заповниться, просто не забудь захопити його, коли плануватимеш наступний візит. Також задумали зробити спеціальні колектори для ресайклінгу використаних стіків. Звісно ж, усі конверти-колектори вироблені з вторинної сировини.

 4. фото конверти для подів

 5. Аксесуари для IQOS з перероблених матеріалів

  Сумки чи кросівки з перероблених матеріалів вже стали звичною річчю. А чому б не створити нові ковпачки, панельки чи чохли для IQOS зі старих? От і ми так подумали та запланували серію recycled аксесуарів для Айкос. Слідкуйте за новинами, розкажемо, щойно вони з'являться.

 6. Декор в IQOS Space з перероблених матеріалів

  Ми і раніше експериментували з декором і арт-інсталяціями зі старих девайсів чи аксесуарів. Користувачів IQOS в Україні та світі стає все більше, а отже збільшується і обсяг старих вживаних аксесуарів та пристроїв. Викидати – не варіант. Тож, здається, можна розширюватися з декором. Як щодо того, щоб пошити крісла зі старих шкіряних чохлів для IQOS? Або використати замість шпалер кольорові панелі з перероблених ковпачків та дверцят? Good Plastic Company обіцяли допомогти з цим. Тому так, бувай, поганий пластик – привіт, хороший!

 7. фото ресайклінгу

 8. "Відновлені" девайси

  Думаємо, ти знайомий з поняттям відновленої (англійською – refurbished) електроніки. Шо це означає? Іноді покупці повертають придбану електроніку – не підійшло, передумав або вийшла з ладу, тож довелося замінити на нову за гарантією. Деякі з цих гаджетів майже нові, але розпаковані, інші – були у використанні, проте частина електронної «начинки» в них точно залишається в ідеально робочому стані. Якщо для такої техніки провести сервісне обслуговування, почистити, за потреби відремонтувати та замінити деякі компоненти, вона ще довго слугуватиме користувачам. Тому багато виробників, включаючи світових технологічних гігантів, продають такі перезібрані та відремонтовані гаджети з маркування – Refurbished/Відновлений. До речі, часто покупці спеціально полюють саме на відновлену електроніку відомих брендів. По-перше, такі гаджети коштують дешевше за нові, а по-друге, давати друге життя техніці – це також сучасний спосіб бути еко-свідомим. Повертаючись до IQOS – плануємо з часом також налагодити продаж відновлених девайсів.

 9. Більше IQOS ресайклінг-поінтів

  Зараз в Україні працює 25 ресайклінг-поінтів IQOS – у кожному IQOS Space, що вже відновив роботу. Плануємо поступово розширити покриття та встановити ресайклінг бокси у магазинах партнерів. Також, думаємо про те, щоб у майбутньому налаштувати збір старих девайсів та використаних подів/стіків по всій Україні через Нову Пошту.

Чому потрібно здавати на переробку старі системи нагрівання тютюну, міні-вейпи та одноразові електронні сигарети?

Кожен електронний пристрій (до речі, не лише гаджети для курців, а й будь-яка портативна електроніка – від безпроводних навушників і колонок до смартфонів і павербенків) містить вбудований акумулятор. Акумулятор – це по суті батарейка багаторазового використання з високою ємністю. Електричний струм у батарейці виробляється завдяки реакції важких металів та лугів в електролітичному середовищі. Акумулятори вважаються безпечними для людей і природи, доки зберігається герметичність корпусу. Якщо батарейка потрапляє на сміттєзвалище, вона поступово втрачає цілісність через корозію чи фізичні пошкодження, а її токсичній вміст потрапляє в навколишнє середовище. Метали (ртуть, марганець, кадмій, свинець, цинк, магній та інші) та рідина-електроліт забруднюють до 20 квадратних метрів грунту та до 400 літрів грунтових вод.

Думаємо, далі пояснювати не потрібно. Дбай про свої Айкоси, щоб слугували тобі довше (Як подовжити термін служби батареї IQOS). Не викидай старі девайси, краще принось їх у IQOS Space на переробку. Подумай про те, щоб перейти з одноразових електронних сигарет на багаторазові под-системи (як IQOS VEEV), щоб не викидати батарейку щоразу як в одноразці закінчується рідина.

Чому потрібно здавати на переробку порожні поди?

Використані картриджі від IQOS VEEV чи інших под-систем наносять менше шкоди навколишньому середовищу аніж одноразові е-сигарети з вбудованими акумуляторами. Тим не менш, не варто викидати порожні поди у смітник. Корпус подів зроблений з пластику, який потребує переробки або правильної утилізації. Також, всередині поду є металеві елементи які можуть бути використані повторно.

Чому потрібно здавати на переробку використані стіки?

Стік складається з кількох частин, кожна з яких має свої правила ресайклінгу та утилізації:

 • тютюновий блок – це висушене, спресоване та оброблене за спеціальною технологією листя тютюну. Ця частина повністю органічна та біорозкладна. Не вимагає спеціальної утилізації чи переробки.
 • паперова обгортка зроблена з папіросного паперу. Як і будь-який папір, досить швидко розкладається у природному середовищі.
 • біополімерний фільтр – тоненька спресована плівка, виготовлена з кукурудзяного крохмалю і цукрової тростини.
 • ацетатні колечки, що фіксують біополімерний фільтр всередині стіка. Виробляються з ацетат целюлози (з цього ж матеріалу виробляються сигаретні фільтри).

Перші два елементи, тютюн і папір – органічні та повністю біорозкладні, не вимагають особливої утилізації чи переробки. Ацетатна частина фільтру, навпаки, практично не розкладається у природному середовищі, тому вимагає екологічної утилізації чи переробки. Біополімерний фільтр має органічне походження та є біорозкладним. Але оскільки його природний розпад займає деякий час, рекомендуємо утилізувати його у правильний спосіб.

У країнах Євросоюзу на пачки стіків навіть додають спеціальне маркування, щоб нагадати – не викидайте використані стіки, віддавайте їх на переробку. Таке нагадування у ЄС додається на різні категорії продуктів, що містять пластик у широкому розумінні: ватні палички, одноразовий посуд, сигарети та стіки, повітряні кульки, гігієнічні прокладки та тампони, харчові контейнери, пакети, тощо. У тому числі, згідно законодавству ЄС, таким чином маркуються і товари з біополімерних, біорозкладних сполук. Наприклад, паперові стаканчики чи біорозкладні пакети.

фото европейской пачки стіків

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.