Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Вер 28, 2023

Чим відрізняється IQOS від електронних сигарет і вейпів?

Перед курцем, який задумався про те, щоб перейти на якусь електронну альтернативу, постає непростий вибір. Сучасний ринок гаджетів для курців пропонує пристрої на будь-який смак — вейпи, електронні сигарети, системи нагрівання тютюну, под-системи та навіть електронні кальяни. Можна знайти практично будь-який дизайн і форму — від вейпів-флешок і невеликих девайсів, візуально схожих на сигарету, до трубок і громіздких бачків розміром з долоню: Огляд електронних альтернатив курінню з інфографікою: вейпи, електронні сигарети, одноразки, системи нагріву тютюну.

Як працюють бездимні гаджети для курців?

При курінні тютюн і папір в сигареті згорають. В результаті утворюється дим, в якому міститься більше 6000 різних хімічних сполук. Багато з них є небезпечними або потенційно небезпечними для здоров'я. Близько 100 з них співвідносять з хворобами, пов'язаними з курінням. Найбільш небезпечними з них за даними організацій охорони здоров'я вважаються смоли, чадний газ, формальдегід, акролеїн, бензопірен і т.п.

Бездимні альтернативи курінню (системи нагрівання тютюну, електронні сигарети, вейпи, под-системи, одноразки) мають інший принцип дії, що виключає процес горіння. Залежно від технології, ці пристрої або випаровують рідину, або нагрівають тютюн, випаровуючи з нього тютюновий аерозоль.

Що таке система нагрівання тютюну та як вона працює

Системи нагрівання тютюну айкос



Системи нагрівання тютюну — це гаджети, в яких тютюн не горить, як в сигареті, а лише нагрівається до чітко контрольованої температури. IQOS — це одна з перших систем нагрівання тютюну, що набула масового поширення серед курців. За обсягами продажів IQOS є системою нагрівання тютюну №1 у світі.*
* Джерело: глобальна оцінка PMI загального обсягу продажів одиниць продукту для нагрівання тютюну на ринках станом на Червнень 2023 (крім деяких країн Східної Європи).

Технологія, на якій побудований IQOS, називається HeatControl™. Усередині тримача знаходиться керамічне нагрівальне лезо. Якщо вставити стік в тримач, лезо увійде в тютюн і після включення IQOS почне нагрівати стік зсередини. Цієї температури достатньо, щоб з тютюну почав випаровуватися тютюновий аерозоль, але стік при цьому не загорався б. Горіння при використанні IQOS відсутнє, тому диму та попелу також немає.

Системи нагрівання тютюну айкос



Системи нагрівання тютюну можуть мати різну форму і комплектацію. Наприклад, складатися з двох елементів — тримача і зарядного пристрою (як IQOS ORIGINALS DUO, або зняті з продажу IQOS DUO і IQOS 2.4 Plus) або ж мати вигляд монолітного пристрою (як IQOS ORIGINALS ONE, lil SOLID).

Більше про девайси для нагріву тютюну: Системи нагрівання тютюну: що це, які бувають, яку обрати.

Іноді IQOS називають електронною сигаретою або вейпом. Це твердження хибне. Не правильно називати IQOS електронною сигаретою, оскільки девайс працює не з рідиною, а виключно з тютюном у вигляді стіків.

Більше про стіки:Склад HEETS: з чого зроблені стіки для IQOS.

Ключові відмінності систем нагрівання тютюну від електронних сигарет:

  • нагрівають тютюн, а не рідину;
  • випаровують з тютюну аерозоль, а не пару;
  • відтворють знайомий курцям ритуал;
  • основний акцент у смаках, навіть ароматизованих, — тютюн.

Що таке електронна сигарета та як вона працює

е-сигарети



Електронні сигарети (е-сигарети) — це пристрої для курців, які нагрівають спеціальну рідину і перетворюють її на пару. Конструкція таких девайсів включає нагрівальний елемент, ємність для рідини і акумулятор. У складі заправки для електронних сигарет — гліцерин, пропіленгліколь, вода, ароматизатори і синтетичний нікотин. У сучасних моделях електронних сигарет — найчастіше сольовий нікотин. Існує багато типів електронних сигарет, в основі яких лежить спільний принцип — випаровування рідини, але відрізняється технологія, користувацький інтерфейс і досвід використання.

е-сигарети вейпи



Наприклад, вейпи відрізняються від електронних сигарет насамперед розміром і потужностю. Вейпи часто мають більш потужну батарею і бак для рідини з більшою ємністю, а також дозволяють користувачеві регулювати ступінь нагрівання й інтенсивність подачі пари.

е-сигарети Pod-системи



Pod-системи (под-системи, поди, міні-вейпи з сольовим нікотином) — це зменшений варіант звичайних вейпів, де замість бачка, в який заливається рідина, використовуються змінні картриджі (поди). Звідси і назва гаджета — под-система.

е-сигарети Pod-системи



Одноразки (disposable e-cig або disposable vape) — це так звані одноразові електронні сигарети, батарея яких розрахована на один цикл використання і не підлягає перезарядці та повторному використанню. 

Більше про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси.

Які види електронних сигарет бувають:

  • Одноразові електронні сигарети (одноразки)
  • Под-системи (поди)
  • Багаторазові електронні сигарети закритого типу (зі змінними капсулами, картриджами)
  • Вейпи (мехмоди та боксмоди)
  • Електронні сигарети відкритого типу (потребують перезаправки)

Ключові відмінності систем нагрівання тютюну від електронних сигарет:

  • нагрівають та випаровують рідину;
  • можуть працювати з сольовим або лужним нікотином, або взагалі з безнікотиновими рідинами;
  • мають широку лінійку ароматизованих смаків;
  • в залежності від типу можуть перезаправлятися рідиною, змінними кардриджами або взагалі не перезаправлятися як одноразки. 

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.