Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.

Не змогли знайти
твоє місто

Обери своє місто. Це допоможе нам правильно відображати наявність товарів у твоєму місті.

Обрати місто

Це твоє місто?

Якщо ні, зміни місто. Це допоможе нам правильно відображати наявність товарів у твоєму місті.

Київ
Змінити
Так

Твоє місто

  або

  Обери зі списку

  • Київ
  • Одеса
  • Харків
  • Львів
  • Дніпро
  • Полтава
  Обрати
  Системи нагрівання тютюну: що це, які бувають, яку обрати
  Системи нагрівання тютюну: що це, які бувають, яку обрати

  Системи нагрівання тютюну: що це, які бувають, яку обрати

  Система нагрівання тютюну — це електронний гаджет для курців, що нагріває тютюн, а не спалює (як це відбувається у сигареті). IQOS — саме такий девайс. Philip Morris International, виробник IQOS, вперше представив свою розробку курцям всього світу у 2014 році, після 10 років досліджень та розробок. Щоб створити IQOS, PMI відкрив два науково-дослідницьких центри (у Швейцарії та Сінгапурі) та інвестував більше 8 млрд доларів у технології та дослідження.

  Більше про Історію гаджетів для курців: е-сигарети, системи нагрівання тютюну, міні-вейпи.

  Розповідаємо, як працюють системи нагрівання тютюну, яких видів вони бувають, чим відрізняються різні моделі, та які найкращі.

  1. Як працюють системи нагрівання тютюну
  2. Види систем нагрівання тютюну
  3. ТОП систем нагрівання тютюну: яку обрати?

  Як працюють системи нагрівання тютюну

  За принципом роботи системи нагрівання тютюну принципово відрізняються і від електронних, і від звичайних сигарет.

  У звичайній сигареті тютюн і папір згорають, утворюючи при цьому дим і попіл. Багато хто вважає, що найбільш небезпечною речовиною, що виділяють сигарети є нікотин. Насправді ж, значно більш небезпечними є продукти горіння. Сигаретний дим містить більш як 6000 різних сполук, включаючи небезпечні та шкідливі канцерогенні речовини (смоли, чадний газ, аміак тощо). 

  Міф: Нікотин — основна причина хвороб, пов'язаних із курінням. Реальність: нікотин не є основною причиною захворювань, пов'язаних з курінням. Нікотин викликає залежність, але основними причинами хвороб, пов'язаних з курінням, є інші хімічні речовини, що виділяються при згоранні сигарети. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 

  Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків. 
  *"На 95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

  Хоча і системи нагрівання тютюну, і електронні сигарети вважаються альтернативою сигаретам, спільного між ними небагато. Електронні сигарети (одноразові, багаторазові, под-системи, вейпи) нагрівають та випаровують ароматизовану нікотиновмісну рідину. В той час як системи нагрівання тютюну працюють з натуральним тютюном.

  Користувацький досвід (user experience) у систем нагрівання тютюну продуманий таким чином, щоб відтворити для курців той смак і ритуал, до якого вони звикли з сигаретами, але з меншою шкодою для здоров’я. Про що йдеться?

  • Схожий ритуал. Один сеанс (стік) системи нагрівання тютюну розрахований на 12-15 затяжок (або 4-6 хвилин залежно від бренду та моделі). На стільки ж в середньому вистачає сигарети.
  • Компактний розмір. Наприклад, тримач IQOS можна тримати у пальцях, ніби сигарету.
  • Сигарети мають смак диму. IQOS дає смак справжнього тютюну без диму. Смак сигарет — це насправді смак диму, що утворюється при згорянні тютюну. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак справжнього тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин* порівняно з сигаретами. 

  Важливо: це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
  *"На 95% менше" означає середнє зниження рівнів шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

  Завдяки цим характеристикам курцям, зазвичай, комфортніше та простіше відмовитися від сигарет і перейти на систему нагрівання тютюну, ніж на електронну сигарету. Дослідження* показали, що задоволеність насиченістю і смаком у курців, які повністю перейшли на IQOS порівнювані з рівнем задоволеності курців, які продовжують палити сигарети. 
  * Джерело: 3-місячні клінічні дослідження, проведені в США та Японії із 160 дорослими курцями в реальних умовах (амбулаторно).

  Більше про Системи нагрівання тютюну. Принцип роботи технології Heat Not Burn.

  Види систем нагрівання тютюну

  Залежно від конструкції, технології та технічних характеристик системи нагрівання тютюну бувають різних типів.

  За конструкцією системи нагрівання тютюну бувають двох видів:

  • двокомпонентні, тобто такі, що складаються з тримача та зарядного пристрою (IQOS ORIGINALS DUO та старіші моделі IQOS DUO, IQOS 2.4 Plus);
  • монодевайси у форматі «все в одному» (IQOS ORIGINALS ONE, lil SOLID Es, lil SOLID 2.0, зняті з продажів моделі IQOS MULTI та lil HYBRID).

  За типом нагрівання системи нагрівання тютюну поділяються на:

  • девайси з нагріванням зсередини — коли нагрівальний елемент напряму взаємодіє з тютюном та нагріває стік зсередини (IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE, lil SOLID Es, lil SOLID 2.0);
  • девайси з нагріванням по контуру — коли нагрівання тютюну відбувається від стінок пристрою крізь паперову оболонку стіка (lil HYBRID, що вже не продається в Україні).
  lil HYBRID

  За технологією нагрівання виділяють такі види девайсів:

  • класичне за допомогою нагрівального елементу — батарея подає струм на контакти нагрівального елементу, той розігрівається та нагріває тютюн у стіку (IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE);
  • індукційне за допомогою нагрівального елементу — батарея подає струм на спіральну намотку всередині нагрівального елементу, яка генерує електромагнітне поле. Воно, своєю чергою, розігріває поверхню нагрівального елементу (lil SOLID Es, lil SOLID 2.0);
  • індукційне за допомогою стінок — струм подається на намотку по зовнішньому контуру нагрівальної камери. Намотка генерує електромагнітне поле, яке розігріває стінки камери нагріву (lil HYBRID, що вже не продається в Україні);
  • індукційне нагрівання завдяки вбудованому у стік нагрівальному елементу — намотка по зовнішньому контуру нагрівальної камери генерує електромагнітне поле, яке розігріває одноразовий нагрівальний елемент, прихований всередині стіка. Такий спосіб нагрівання тютюну поки що є лише у IQOS ILUMA.

  За потужністю акумулятора (кількість використань без підзарядки):

  • класика — 20 сеансів, тобто пачка стіків, на одному заряді (IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE, інші IQOS старіших моделей, lil SOLID 1.0, lil HYBRID);
  • потужні — більше ніж 20 сеансів на одному заряді (lil SOLID Es, lil SOLID 2.0);
  • міні — менше ніж 20 сеансів на одному заряді (IQOS MULTI, що вже не продається в Україні).

  За іншими особливостями технології:

  • класичні системи нагрівання тютюну — просто нагрівають тютюновий стік (IQOS ORIGINALS ONE, IQOS ORIGINALS DUO, lil SOLID);
  • гібридні системи нагрівання тютюну — додають до стіка рідину зі смакового поду (lil HYBRID, що вже не продається в Україні).

  ТОП систем нагрівання тютюну: яку обрати?

  IQOS — це одна з перших систем нагрівання тютюну, що набула масового поширення серед курців. За обсягами продажів IQOS є системою нагрівання тютюну №1 у світі.* 
  * Джерело: глобальна оцінка PMI загального обсягу продажів одиниць продукту для нагрівання тютюну на ринках станом на Червнень 2023 (крім деяких країн Східної Європи).

  Портфель пристроїв для нагрівання тютюну IQOS у світі представлений багатьма моделями: IQOS ORIGINALS (DUO та ONE), IQOS 3 (3, 3 DUO, 3 MULTI), IQOS ILUMA (ILUMA, PRIME, ONE), IQOS 2.4 Plus, lil SOLID (2.0 та 1.0), lil SOLID Es (lil Ez), lil HYBRID, Bonds by IQOS, та інші.

  У портфелі IQOS в Україні представлені 4 моделі систем нагрівання тютюну:

  1. IQOS ORIGINALS DUO
  2. IQOS ORIGINALS ONE
  3. lil SOLID Es
  4. lil SOLID 2.0
  IQOS ORIGINALS DUO

  IQOS ORIGINALS DUO

  IQOS ORIGINALS DUO [Айкос Оріджиналз Дуо] — це класична модель системи нагрівання тютюну IQOS з поділом на тримач та зарядний пристрій. Девайс дозволяє використовувати 2 стіки поспіль без підзарядки, а його повного заряду вистачає на 20 стіків.

  Головне про IQOS ORIGINALS DUO:

  • класична конструкція — компактний тримач та окремий зарядний пристрій;
  • дозволяє використовувати 2 стіки поспіль без перерв на підзарядку;
  • зарядка розрядженого тримача до 1 стіка займає 1 хвилину 50 секунд;
  • сеанс використання розрахований на 12-14 затяжок, або 6 хвилин — приблизно на стільки ж вистачає однієї сигарети;
  • повного заряду IQOS ORIGINALS DUO вистачає на 20 використань;
  • керамічне нагрівальне лезо, що нагріває стік зсередини;
  • синхронізація з додатком IQOS App через Bluetooth;
  • доступний у чотирьох кольорах: червоний, бірюзовий, графітовий та срібний;
  • 250 комбінацій зі змінними панельками, ковпачками та аксесуарами різних кольорів.

  Ціна — 999 грн.

  Купити IQOS ORIGINALS DUO

  IQOS ORIGINALS ONE

  IQOS ORIGINALS ONE

  IQOS ORIGINALS ONE [Айкос Оріджиналз Ван] — система нагрівання тютюну у форматі «все в одному» без поділу на тримач та зарядний пристрій. 

  Головне про IQOS ORIGINALS ONE:

  • монолітна конструкція без поділу на тримач та зарядний пристрій;
  • повний заряд дозволяє використовувати до 20 стіків без підзарядки (після 3 стіків поспіль, пристрій автоматично увімкне режим охолодження на 5 хвилин);
  • індикатор, що показує не тільки рівень заряду, а й кількість затяжок, що залишилася до кінця сеансу;
  • сеанс використання розрахований на 12-14 затяжок, або 6 хвилин — приблизно на стільки ж вистачає однієї сигарети;
  • керамічне нагрівальне лезо, що нагріває стік зсередини;
  • синхронізація з додатком IQOS App за допомогою кабелю;
  • повна зарядка за 1,5 години — на пів години швидше, ніж у інших девайсів Айкос;
  • доступний у чотирьох кольорах: червоний, бірюзовий, графітовий та срібний.

  Ціна — 999 грн.

  Купити IQOS ORIGINALS ONE

  lil SOLID Es

  lil SOLID Es

  lil SOLID Es [ліл Солід Ес] — наступне покоління системи нагрівання тютюну lil SOLID, у компактному форматі “все в одному”.

  Головне про lil SOLID Es:

  • потужна батарея, що дозволяє використовувати 25 стіків без підзарядки;
  • найлегший серед пристроїв lil;
  • один сеанс триває 5 хвилин або 14 затяжок, в залежності від того, що настане швидше;
  • нагріває тютюн за допомогою індукційної нагрівальної голки;
  • представлений у 5-ти кольорах: синій, чорний, білий, рожеве золото, м’ятний;
  • має 9 кольорових змінних ковпачків, що кріпляться до девайсу на магнітах. 

  Ціна — 599 грн.

  Купити lil SOLID Es

  lil SOLID

  lil SOLID 2.0

  lil SOLID 2.0 [ліл Солід 2.0] — це система нагрівання тютюну у компактному моноформаті, створена у результаті колаборації південнокорейської технологічної компанії KT&G та IQOS (PMI). Ліл Солід працює за тим самим принципом, що й IQOS: нагріває тютюн у стіках, в результаті чого випаровується тютюновий аерозоль. При використанні lil SOLID немає горіння, попелу та запаху сигаретного диму. До того ж, lil SOLID залишає менше стійкого запаху на руках, волоссі та одязі, ніж сигарети.* 
  *Джерело: 91% респондентів серед 351 повнолітніх споживачів іноземної країни погоджуються з цим твердженням, 2021.

  Головне про lil SOLID 2.0:

  • монолітна конструкція без поділу на тримач та зарядний пристрій;
  • компактний розмір — вага девайсу 88 г;
  • до 25 стіків поспіль без підзарядки — більше ніж пачка стіків (режим охолодження автоматично вмикається після кожних 3 стіків поспіль на 3 хвилини 30 секунд);
  • сеанс використання розрахований на 12-14 затяжок, або 5 хвилин — приблизно як сигарета;
  • індукційне нагрівання за допомогою нагрівального елементу;
  • зарядка від нуля до повного заряду за 2 години;
  • доступний у двох кольорах — чорному та синьому.

  Ціна — 399 грн.

  Купити lil SOLID 2.0

   IQOS ILUMA

  У деяких країнах вже також представлена остання модель IQOS — IQOS ILUMA: IQOS ILUMA та стіки TEREA: що це і чи можна купити в Україні?

  Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

  Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.