Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лист 13, 2023

Як здати на переробку використані поди VEEV і «одноразки»?

Навіть якщо не читатимеш далі, запам’ятай, найважливіше. Ми приймаємо на переробку використані поди VEEV, пристрої IQOS VEEV, що віджили своє, та навіть под-системи та одноразові електронні сигарети інших виробників. А ще, ти можеш віддати використані поди кур’єру, коли отримуєш замовлення.

  • Де: у 120+ точках ресайклінгу по всій Україні — у будь-якому магазині IQOS Space, у вейпшопах партнерів — «Табакерка» і «Сигарний дім Фортуна», на АЗС «Socar», усі адреси на інтерактивній мапі.
  • Що можна здати на переробку: використані поди, захисні клапани від подів, пристрої IQOS VEEV, поди та под-системи інших брендів, одноразові електронні сигарети будь-якого виробника.
  • Скільки коштує: безкоштовно.
  • Як відбувається переробка: про це розповімо далі.

Тобі здається, що тренд на міні-вейпи з одноразовими картриджами чи одноразові електронні сигарети — це загроза навколишньому середовищу? Тобі не здається, так і є.

Кожен под — це щільний пластиковий корпус для рідини. Одного поду вистачає на кілька днів використання. Коли рідина закінчується, под просто замінюється на новий, а пластик потрапляє на звалище. З одноразовими електронними сигаретами ще складніше: кожна «одноразка», це не лише пластиковий корпус, а й міні-батарейка на один раз, що викидається у смітник, щоразу як рідина закінчується.

Тож, запускаючи IQOS VEEV в Україні, ми заздалегідь подумали про те, що робити із використаними подами та старими пристроями, що вийшли з ладу.

Переробка подів айкос вів



Як здати використані картриджі VEEV, пристрій IQOS VEEV чи інші е-сигарети на переробку?

Не викидай поди після використання. А коли плануватимеш наступний візит до фірмового магазину IQOS Space, просто захопи поди, що накопичилися з собою. Так само й з іншими под-системами чи електронними сигаретами-одноразками.

Окрім 30 брендових магазинів IQOS Space, ти можеш здати поди на переробку у одній з більш як 50 ресайклінг точок наших партнерів — магазинах «Табакерка», «Сигарний дім Фортуна» та на 46 АЗС «Socar», де встановлені спеціальні бокси для сортування. Бокси мають два отвори: один — для стіків і подів, другий — для девайсів. Просто поклади поди чи пристрої у відповідний відсік і все. Адреси точок з ресайклінг боксами знаходь на інтерактивній мапі.

Інші компанії також поступово створюють потужності для збору та переробки одноразових електронних сигарет: Куди здати одноразові електронні сигарети? Все про утилізацію одноразок.

Важливо: ми приймаємо на переробку не тільки пристрої IQOS VEEV, а й поди, под-системи та одноразові електронні сигарети будь-якого іншого виробника.

Також, ти можеш скористатись безкоштовною послугою зі збору використаних подів IQOS VEEV. При замовленні нових подів через службу підтримки IQOS попередь, що хочеш сдати використані картриджі. Коли кур’єр привезе замовлення, він забере використані поди і видасть тобі ресайклінг-конверт. Збирай у нього використані поди, а коли назбирається достатньо — віддаш їх кур’єру при отриманні доставки. З тебе поди, з нас — безпечна утилізація і переробка.

Переробка подів айкос вів



Ресайклінг пристроїв та одноразових подів: як це працює?

Усі поди та пристрої, що збираються у магазинах, відправляються на сортувальну базу. Там картриджі та поди розбирають на окремі елементи та сортують за типом (пластик, металеві деталі, батареї, тощо). Відсортовані та розфасовані деталі готові для відправки на переробку.

Старі пристрої IQOS VEEV (корпус, електроніка, аккумулятор), так само як і будь-які інші пристрої IQOS, відправляються на переробку до нашого постійного перевіреного партнера з ресайклінгу у ЄС. Оскільки лінії переробки обладнані лише під електроніку IQOS, інші девайси поки що переробляємо в Україні.

Більше про проекти з переробки IQOS: IQOS розповідає: все про переробку старих пристроїв, зношених аксесуарів, використаних стіків і подів.

Переробка подів айкос вів



Отже, що саме відбувається із старими пристроями та використаними картриджами? Відсортовані компоненти розподіляють за відповідними стандартами: 

  • на матеріали, що підлягають вторинній переробці для подальшого використання (чорний та кольорові метали, пластик); 
  • матеріали, які не переробляються, тому підлягають знешкодженню та безпечній утилізації (наприклад, рідина з літій-іонних акумуляторів). 

До кінця 2025 року плануємо розширити можливості та покриття ресайклінгу настільки, щоб 100% наших користувачів мали змогу збирати та віддавати на переробку і «розхідні» матеріали, і старі електронні пристрої IQOS.

Навіщо переробляти старі електронні сигарети та використані картриджі?

Більшість електронних відходів небезпечні для природи, оскільки можуть містити такі токсичні компоненти, як свинець, миш’як, ртуть чи інші.

Пластик становить понад 12% усіх твердих відходів, що потрапляють на сміттєзвалище — майже 30 мільйонів тонн щороку в світі. Період розкладання більшості видів пластику — від 500 до 1000 років. А ще, пластик складає майже 90% всіх відходів, які плавають на поверхні океанів.

Хороша новина — чимало видів пластику можна переробити та створити із вторинних матеріалів щось нове: від побутових контейнерів до спортивного одягу, взуття та навіть обшивки салонів авто. Ті ж види пластику, які ресайклити неможливо, можна використовувати як джерело енергії. Наприклад, теплова енергія від 1 тонни пластику може дати 7200 кіловат-годин електроенергії.

Використані літій-іонні батарейки та акумулятори — це біч сучасності. З одного боку, світ рухається у напрямку чистіших джерел енергії замість спалювання вугілля чи нафти. Тобто, в першу чергу — у напрямку електричних акумуляторів. Тому зараз вони скрізь: від зубної електрощітки до смартфону, від кишенькового ліхтарика до електромобіля.

З іншого боку, батарейки — одне з найнебезпечніших джерел забруднення оточуючого середовища. В залежності від типу вони можуть містити свинець, кадмій, цинк, літій, луги і навіть ртуть. Одна пальчикова батарейка, не утилізована належним чином, забруднює 20 квадратних метрів грунту та 400 літрів води.

Проте більшість матеріалів, з яких виготовляються батареї, можна переробляти необмежену кількість разів та підтримувати механізм економіки замкнутого циклу. А ті, що не ресайкляться, наприклад, рідини, можна нейтралізувати та утилізувати безпечним чином.

Ми знаємо, що проблема правильної переробки та утилізації старих девайсів та використаних подів хвилює користувачів IQOS. 

Згідно з опитуванням*, 95% користувачів IQOS хотіли б мати можливість повернути використані пристрої IQOS та поди IQOS VEEV на ресайклінг, щоб зменшити кількість електронних відходів. А 88% користувачів готові докладати навіть більше зусиль, аби зменшити свій вплив на навколишнє середовище. Тож пропонуємо рішення.

Користуйся ресайклінг боксами у брендових магазинах IQOS Space або партнерських магазинах «Табакерка», «Сигарний Дім Фортуна» та на АЗС «Socar».
*Онлайн-опитування в Японії, Німеччині та деяких країнах Східної Європи проведене серед 718 повнолітніх користувачів IQOS у квітні 2021 року.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.