Система нагрівання тютюну IQOS: без смол, без горіння, без диму

Ви, напевно, чули про те, що найшкідливіші і небезпечні речовини в сигаретах – це смоли. Можливо, ви навіть знаєте, що при використанні IQOS смоли не виділяються. Розповідаємо детальніше про те, що ж таке смоли, чим вони небезпечні і чому при використанні IQOS смол немає.

Нагрівання тютюну замість горіння: чим IQOS відрізняється від сигарет?

Головна відмінність IQOS від сигарет в тому, що тютюн в ньому нагрівається, а не горить. Але чому не підпалювати тютюн – це так важливо?

Коли ви підпалює цигарку, у процесі горіння тютюну утворюються так звані продукти горіння.

Що таке продукти горіння? Це сукупність всіх речовин, газоподібних, рідин або твердих частинок, що утворюються в результаті згоряння будь-якого горючого матеріалу. При горінні сигарети виділяється дим, що містить близько 6000 різних речовин. Ті з них, які з'явилися виключно завдяки згорянню тютюну і паперу, називають продуктами горіння. Серед них чадний газ, смоли, частинки попелу, формальдегід, аміак та інші.
Деякі продукти горіння представляють серйозну небезпеку для здоров'я людини. Одні з найбільш шкідливих речовин в сигаретному димі – це смоли.

IQOS не спалює тютюн, а нагріває його. Запатентована технологія HeatControl ™ строго контролює температуру нагрівального леза і підтримує її. Цієї температури недостатньо для того, щоб тютюн загорівся або почав тліти. Зате, її якраз досить для того, щоб з тютюну, злегка зволоженого гліцерином, випаровувався аерозоль.

Дивитися відео про те, чим IQOS відрізняється від сигарет.

Порівняння складу аерозолю IQOS з сигаретним димом

Різниця між аерозолем IQOS та сигаретним димом

Склад сигаретного диму:

59% сигаретного диму – це різні продукти горіння: смоли, чадний газ, бензен, аміак та інші.

32% – це вода, волога. 5% – гліцерин і пропіленгліколь, що використовуються як консерванти для зберігання тютюну.

Склад аерозолю IQOS:

Аерозоль IQOS на 76% складається з випарованої води.

9% – гліцерин, яким зволожують тютюн, щоб прискорити випаровування при нагріванні. 12% – інші речовини, що утворюються при нагріванні і випаровуванні аерозолю: ароматизатори, пропіленгліколь і інші.

Оскільки при використанні IQOS горіння відсутнє, аерозоль містить на 95% менше шкідливих речовин, ніж сигаретний дим.*

* «На 95% менше» означає середнє зниження рівня ряду шкідливих речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом сигарети (3R4F). Дивись Важливу інформацію. Важливо: це не обов'язково означає зниження ризиків на 95%. IQOS не виключає всі ризики для здоров'я.

Читати більше про наукові дослідження про IQOS.

Що таке смоли?

Смоли – це твердий залишок сигаретного диму, що утворюється після згоряння сигарети. Смоли вважаються канцерогенними (тобто провокують злоякісні пухлини).

Оскільки IQOS не спалює тютюн, він не виробляє смоли. Замість цього він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється за складом від смол і містить значно менший рівень шкідливих хімічних речовин.*

* Середнє зниження рівня ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з сигаретним димом.

Важливо: відсутність смол в аерозолі не означає, що IQOS виключає всі ризики. Аерозоль IQOS в будь-якому випадку містить нікотин, що викликає залежність.

Чим визначається міцність стіків і сигарет?

Міцність сигарет визначається кількістю смол, які виділяються разом з димом в процесі куріння. Як дізнатися скільки смол міститься в сигареті? Подивіться на пачку.

На сигаретній пачці вказані дві цифри: вміст смол (зазвичай від 1 до 14 мг залежно від марки) і вміст нікотину (зазвичай від 0,1 до 1 мг). Ця кількість вимірюється в лабораторіях або на виробництві за допомогою спеціального обладнання з фільтр-елементами, яке «прокурює» сигарети.

Чим вищий вміст смол, тим міцніше буде сигарета, смак більш насиченіший, більше гіркоти, сильніше відчувається подразнення в горлі, більш різкий і стійкий післясмак і запах з рота.

Стіки HEETS призначені для нагрівання, а не підпалювання. При нагріванні тютюну за допомогою IQOS, дим із шкідливими продуктами горіння відсутній. Смол в аерозолі IQOS теж немає. Так що і "сигаретне" визначення міцності по концентрації смол до стіків не можливо застосувати.

Всі стіки для IQOS не виділяють смол при нагріванні і містять однакову кількість нікотину. А «міцність» визначається насиченістю і інтенсивністю смаку. До речі, IQOS істотно відрізняється за смаком від сигарет. Ця різниця обумовлена нагріванням тютюну замість підпалювання, а також відсутністю диму і гару.

Так чому ж IQOS краще сигарет?

Отже, закріпимо інформацію. На відміну від сигарет, які при згорянні виділяють чадний газ, смоли та інші шкідливі хімічні сполуки, в айкос тютюн не підпалюється, а нагрівається.

На відміну від сигарет, при використанні IQOS не утворюються ні смоли, ні інші продукти горіння. Завдяки технології нагрівання тютюну, аерозоль IQOS містить на 95% менше шкідливих речовин, ніж сигаретний дим.

IQOS – це кращий вибір, ніж сигарети для всіх повнолітніх курців, які в іншому випадку все одно продовжували б курити.

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.