Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.
Електронні сигарети та поди без нікотину: які бувають?
Електронні сигарети та поди без нікотину: які бувають?

Електронні сигарети та поди без нікотину: які бувають?

Сьогодні розповімо про безнікотинові продукти для курців. Навколо теми вейпів без нікотину, трав'яних сигарет, безнікотинових подів, вітамінних електронних сигарет витає безліч міфів.

Чи бувають поди без нікотину?

Під подами зазвичай мають на увазі одноразові картриджі з рідиною, необхідні для використання под-систем. Іноді подами скорочено називають под-системи як клас пристроїв. Рідина в подах складається з води, гліцерину, пропіленгліколю, ароматизаторів та сольового нікотину. Чи існують поди без нікотину? Так, існують електронні сигарети та под-системи, які нагрівають і випаровують ароматизовану рідину, що не містить нікотин. Такі пристрої та рідини до них зустрічаються дуже рідко і не мають попиту, оскільки вони не здатні замінити курцям сигарети.

Найчастіше курці та користувачі електронних сигарет, які хочуть скоротити споживання нікотину, вибирають поди з його низьким вмістом. Найпоширеніша концентрація нікотину в подах та одноразових електронних сигаретах – 5%, але можна знайти менш концентровані рідини. Наприклад, в основній лінійці подів VEEV міститься 3,5% нікотину, а в лінійці подів VEEV Accents – від 0,9 до 1,5%.

Незвичайний виняток із правил – безнікотинові поди для lil HYBRID.

лінійка подів VEEV

Поди 0% нікотину для lil HYBRID

lil HYBRID завдяки унікальній гібридній технології нагріває тютюн у стіку, додаючи до нього рідину з пода. Картриджі в lil HYBRID відіграють роль арома-капсул, як у сигаретах. Стік дає тютюновий аромат і нікотин, а под додає аромат і робить аерозоль більш насиченим. При цьому рідина в поді HYBRID не містить нікотин.

lil HYBRID

Але, у порівнянні з капсулами в стіках або сигаретах, поди для ліл Хайбрид мають ряд переваг:

  • по-перше, поди не просто додають до стіків фруктовий аромат, але й роблять аерозоль більш густим та насиченим.
  • по-друге, lil HYBRID рівномірно додає рідину з пода при кожній затяжці, тому смак не слабшає з часом, як буває з капсулами.

Навіщо потрібні електронні сигарети без нікотину?

Електронні сигарети без нікотину з'явилися ще в середині 20 століття. Їх вигадали як менш шкідливу альтернативу куріння цигарок. Передбачалося, що такі е-сигарети збережуть «курильний» ритуал, але суттєво зменшать шкоду здоров'ю внаслідок відсутності продуктів горіння та нікотину. Але безнікотинові електронні сигарети не набули широкого поширення, оскільки навряд чи могли замінити курцям сигарети. Іноді електронні сигарети без нікотину розглядають як «помічника», щоб кинути палити. Про це далі.

Читати більше: Історія гаджетів для куріння: е-сигарети, системи нагрівання тютюну, міні-вейпи.

Чи допоможуть електронні сигарети без нікотину кинути палити

Іноді курці розглядають електронні сигарети, що містять нікотин, і системи нагрівання тютюну як спосіб кинути палити. Найчастіше ці електронні гаджети не можуть стати підмогою на шляху до відмови від куріння, оскільки в їхній парі чи аерозолі все одно є нікотин, що викликає залежність. Перехід на бездимні (що виключають горіння) альтернативи сигаретам – це безумовно кращий і менш шкідливий вибір, ніж курити. Але не слід розглядати їх як спосіб кинути палити.

А як же рідини із 0% нікотину? Безнікотинові електронні сигарети не викликають залежність, оскільки не містять нікотин. Чи можна кинути палити за допомогою електронної сигарети без нікотину? Правильна відповідь – така е-сигарета не допоможе кинути палити, але й не завадить. Дослідження не підтверджують ефективність безнікотинових електронних сигарет як способу кинути палити. В рівній мірі електронну сигарету або вейп без нікотину можна замінити на жувальну гумку, льодяники або не замінювати нічим.

Тобі може бути цікаво: Чи можна за допомогою IQOS кинути палити?

Шкода від електронних сигарет без нікотину

Важко однозначно відповісти на питання про те, чи шкідливі електронні сигарети без нікотину. Насамперед це залежить від технології, виробника, якості та складу рідини. Якщо ви вирішили купити електронну сигарету без нікотину, уважно читайте склад рідини на етикетці.

Чи існують звичайні сигарети без нікотину

Так, існують, але не зовсім коректно називати їх сигаретами. За визначенням сигарета – це виріб із тютюну, а тютюн від природи містить нікотин.

Те, що називають сигаретами без нікотину – це інші продукти, які традиційно поширені в країнах Азії. Однак, в побуті їх продовжують називати сигаретами (трав'яними сигаретами, безнікотиновими сигаретами або сигаретами на травах), оскільки вони нагадують звичайні сигарети з тютюном за формою, розміром, зовнішнім виглядом та способом використання.

Цигарки на травах, хоч і не містять нікотин, не вважаються менш шкідливими, ніж звичайні сигарети. В результаті горіння трав, як і при горінні тютюну, утворюються шкідливі речовини – продукти горіння.

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.