Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 16, 2023

Де можна, а де заборонено використовувати електронні сигарети, одноразки та вейпи

Новини рясніють заголовками "В Україні заборонили електронні сигарети", "Заборонено курити електронні сигарети у громадських місцях", "Не можна використовувати вейпи у громадських місцях", "Куріння електронних сигарет у ресторанах заборонили".

Постараємося пояснити простими словами:

  • що саме означають зміни у законодавстві
  • як це позначиться на користувачах е-сигарет
  • на які типи пристроїв поширюється закон (одноразові електронні сигарети, багаторазові е-сиги, поди, вейпи, системи нагрівання тютюну, кальяни)
  • де можна і де не можна курити електронні сигарети
  • яка відповідальність та штрафи передбачені за порушення закону
forbidden

Деякі положення нового законодавства про охорону здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну запровадили суворіші правила регулювання продажу та використання електронних гаджетів для курців. Закон стосується не тільки продуктів, що містять тютюн або нагрівають тютюн, але й електронних сигарет, що нагрівають і випаровують рідину. Заборона куріння в громадських місцях поширюється, зокрема, на електронні сигарети, одноразові електронні сигарети, под-системи, вейпи, системи нагрівання тютюну, кальяни, електронні кальяни. Так, з точки зору норм, що зазначаються у законі, немає різниці між мініатюрною одноразкою, що залишає ледь відчутний фруктовий аромат, і великим вейпом, що випускає рясні клуби пари.

Якщо тебе цікавлять правила використання систем нагрівання тютюну, ми вже докладно розповідали раніше: Де в Україні дозволено, а де заборонено використовувати IQOS? Простими словами про новий закон.

Тобто вейпи, под-системи та одноразові сигарети тепер взагалі ніде не можна використовувати?

Відповідно до нової редакції законодавства одноразки, вейпи, та будь-які інші електронні гаджети для курців, заборонено використовувати у низці громадських місць.

list of public places

Закон визначає громадські місця, як частини будь-якої будівлі/споруди, постійно або періодично доступні або відкриті для населення (вільно, на запрошення або за плату). Але, простими словами це, внутрішні приміщення ресторанів, готелі та хостели, вокзали та станції, громадський транспорт, під'їзди та парковки.

Ось докладний перелік місць, де заборонено використовувати електронні сигарети:

  • внутрішні приміщення кафе, барів та ресторанів (крім відкритих літніх майданчиків без перегородок, стін та даху);
  • громадський транспорт, таксі, вокзали та станції, аеропорти (крім спеціально відведених місць) та зупинки громадського транспорту (не поширюється на особисте авто);
  • ліфти та місця загального користування житлових будинків, підземні переходи, таксофони;
  • спортивні майданчики та території фізкультурно-оздоровчих споруд;
  • дитячі майданчики;
  • приміщення будь-яких підприємств та організацій усіх форм власності, об'єкти культурного призначення, включаючи театри та концертні зали;
  • приміщення та території закладів охорони здоров'я та навчальних закладів;
  • готелі, хостели та гуртожитки (включаючи колишні номери для курців!);
  • державні установи.

Де все-таки дозволені багаторазові та одноразові електронні сигарети, под-системи та вейпи?

Електронні сигарети та інші гаджети для курців можна використовувати у місцях, що не фігурують у переліку заборонених законом. Зокрема, електронні сигарети можна використовувати у таких місцях:

  • На відкритих літніх майданчиках закладів, які не обмежені стінами та/або перегородками та дахом. Звісно, якщо це не суперечить правилам самого закладу. Але законом це не заборонено.
  • У спеціальних зонах в аеропорту, обладнаних витяжкою та позначених як зони для куріння або використання електронних сигарет.
  • У приміщеннях приватної власності. Тобто у місцях особистого використання. Сюди можна зарахувати квартиру або будинок (у тому числі балкон), власний автомобіль.

Чи можна курити кальяни у закладах?

Нові правила щодо куріння та використання електронних сигарет у громадських місцях стосуються абсолютно всіх продуктів для курців, які утворюють під час використання дим, пару або аерозоль. У тому числі вони поширюються і на кальяни, включаючи електронні кальяни.

Тому курити кальяни всередині ресторанів та кафе (навіть у спеціалізованих кальянних) тепер не можна. Але на відкритих літніх майданчиках закладів – можна.

Чи можна використовувати одноразки та вейпи в IQOS Friendly закладах?

IQOS Friendly – це особливий статус кафе чи ресторану, де завжди раді користувачам IQOS. Крім того, що на літніх майданчиках цих місць можна використовувати Айкос, тут надається особливий сервіс для наших користувачів. Наприклад, можна купити IQOS, стіки або підзарядити свій девайс.

IQOS Friendly заклади дозволяють використовувати гаджети від IQOS (системи нагрівання тютюну IQOS, lil SOLID, lil HYBRID, електронну сигарету IQOS VEEV) на відкритих літніх майданчиках. Найчастіше IQOS Friendly заклади також дружні та до інших гаджетів для курців.

Наразі в Україні працюють близько 70 IQOS Friendly закладів.

Який штраф за куріння у заборонених місцях?

За куріння у громадських місцях (крім кафе, барів, ресторанів) передбачено штраф від 51 до 170 грн. А за повторне порушення вже від 170 до 340 грн.

Є окремі штрафи для власників закладів. Так, якщо відвідувач ресторану чи кафе вирішив порушити правила, то власнику доведеться заплатити 3000 грн уперше чи вже 15 тис. грн за повторне порушення.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.