Чому IQOS неприємно пахне? І як цього уникнути?

Здається, ви шукали міні-інструкцію, що робити, якщо IQOS неприємно пахне, якщо не сказати смердить. Постараємося допомогти. Так, у аерозолю айкос набагато менше запаху ніж від сигаретного диму. Але після тривалого використання в гаджеті можуть залишатися дрібні частинки тютюну і з часом не тільки давати неприємний запах, але і навіть псувати смак. Тому, поговоримо, що робити, щоб IQOS "не смердів". І заодно розповімо, як позбутися неприємного запаху, якщо так все ж вийшло.

Так чому ж Айкос погано пахне?

На питання, чому ваш айкос почав неприємно пахнути, може бути кілька варіантів відповіді.

 • У нагрівальній камері тримача застрягли або накопичилися дрібні частинки тютюну. При багаторазовому повторному нагріванні вони можуть давати стійкий неприємний запах.
 • IQOS недостатньо часто або ретельно чиститься.
 • Цей пристрій використовується вже довго, і покриття поступово увібрало запах тютюну.

Щоб уникнути перших двох причин неприємного запаху, досить ретельно і якісно чистити пристрій, і правильно діставати з нього стік. Щоб впоратися з третьою причиною, можуть знадобитися більш радикальні заходи. Про це нижче.

Що робити, щоб в IQOS не застрявавав тютюн?

Для того, щоб в тримачі не застрявав тютюн, важливо просто правильно діставати стік після використання.

 • Після закінчення сеансу підніміть ковпачок тримача разом зі стіком.
 • Потім – акуратно витягніть стік і опустіть ковпачок.
 • Не прокручуйте стік в тримачі, ні коли вставляєте, ні коли дістаєте, ні в процесі використання.
Як витягувати стік із айкос

До речі, з lil SOLID навпаки – коли дістаєш стік після використання, не потрібно піднімати ковпачок, стік необхідно прокрутити 3-4 рази в одному напрямку.

Що робити, щоб IQOS не мав неприємного запаху?

Головне, що треба запам'ятати – від IQOS не буде неприємного запаху, якщо регулярно та правильно його чистити. Ми рекомендуємо чистити Айкос після кожної пачки стіків. Але можна і частіше, якщо здається, що потрібно.

Для того, щоб якісно почистити Айкос, знадобиться кілька речей. Перша та найважливіша річ для чищення – це щіточка. Вона йде в комплекті з гаджетом. Щіточка призначена для багаторазового використання та служить довго. Другий необхідний аксесуар – це спеціальні палички для чистки. Вони віддалено нагадують вушні палички, але тонше, з щільно спресованою обмоткою на кінцях і просочені спеціальною очищаючою рідиною. Палички, на відміну від щіточки, одноразові.

Інструменти для чистки айкос

Ці аксесуари для чищення IQOS завжди вкладені в коробку, коли ви купуєте новий пристрій. Але навіть якщо Айкос вам подарував друг або ви купили його з рук на olx, або просто втратили щіточку, ви зможете купити їх окремо тут: аксесуари для чищення IQOS.

Щоб якісно почистити пристрій, потрібно дотримуватися всього декількох простих правил.

 • Якщо ви тільки що використовували пристрій, потрібно почекати, поки він охолоне
 • Потім зняти з тримача ковпачок
 • Взяти щіточку для чищення, вставити її до упору в тримач й акуратно прокрутити в одному напрямку кілька разів. При цьому важливо пам'ятати: якщо крутити щіточку, не вставивши її до кінця в тримач, можна пошкодити лезо
 • Вийняти щіточку для чищення, перевернути тримач і легенько постукати ним по поверхні столу, щоб витрусити залишки тютюну
 • Взяти палички для чистки та легенько протерти тримач зсередини
 • Почистити ковпачок
 • Протерти отвір ковпачка, в який вставляється стік, паличкою для чистки
 • Зі зворотного боку – очистити кришечку щіточкою таким же чином, як тримач
 • Постукати ковпачком по поверхні столу, щоб прибрати залишки тютюну

Чистити IQOS варто після кожних 20 використань.

Також важливо чистити і саму щіточку для чищення. Мити її не рекомендуємо. Якщо на щіточці залишиться вода, волога може пошкодити контакти пристрою. Зате можна протерти її сухою тканиною, паличками для чистки та постукати по ній для видалення залишків тютюну.

Довго користуюся IQOS, і він ввібрав неприємний запах

Може трапитися і так, що ви ретельно та регулярно чистите IQOS, але в процесі використання або від самого пристрою все одно відчувається запах. Швидше за все, ви користуєтеся своїм Айкос вже досить довго. Із часом тютюновий запах просто вбрався в покриття. Може бути і так, що мікро-частинки тютюну залишилися всередині нагрівальної камери або на лезі, але так, що їх не виходить вичистити щіточкою або паличками. Цьому можна допомогти.

По-перше, можна час від часу протирати покриття девайса вологими антисептичними серветками. Тільки, дуже ВАЖЛИВО, стежте, щоб волога не потрапила в щілини близько кнопок або знімних елементів.

По-друге, можна поміняти старий ковпачок в тримачі на новий. Ідеально робити це кожні 3-6 місяців використання. Коштує новий ковпачок для Айкос або Ліл Солід недорого, зате може якісно вплинути на смак аерозолю та запах пристрою. Плюс, це можливість оновити колір ковпачка.

По-третє, можна зробити професійну чистку гаджета в брендових магазинах IQOS Space. Для цього потрібно принести свій IQOS у фірмовий магазин (адреси всіх IQOS Space по Україні).

Професійна чистка IQOS – це безкоштовна послуга. Вся процедура займе 5-10 хвилин. В ході професійного чищення експерти IQOS зроблять наступне:

 • Перевірять, чи не застрягли в ковпачку частинки тютюну за допомогою спеціальної насадки. Якщо застрягли – допоможуть усунути.
 • Потім запустять спеціальну машинку, яка виміряє, чи достатньо аерозолю дає ваш IQOS при нагріванні стіка. Якщо недостатньо – придумають, як вирішити проблему.
 • І наостанок почистять і відшліфують нагрівальне лезо особливою насадкою-клінером. Побачите, лезо стане майже білим. Водночас вичистять залишки тютюну, які могли потрапити на основу нагрівального елементу.

Професійно почистити можна будь-яку модель IQOS, крім MULTI. Тобто, IQOS DUO, IQOS 2.4 Plus і IQOS 3.

Також ми окремо зібрали додаткові рекомендації з чищення IQOS і відео-інструкцію з чищення IQOS.

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.