IQOS шипить, тріщить або видає інші звуки. Чому так може бути?

Вам здалося, що Айкос почав видавати дивні звуки? Шипить, потріскує, клацає? Спробуємо розібратися, що означають ці “симптоми” — баг в системі, несправність чи, можливо, усе ОК. Чи потрібно звертатися до сервісного центру, коли IQOS легенько шипить під час використання? Чи можна виправити це самостійно? Та чи взагалі потрібно щось виправляти?

Чому IQOS шипить, потріскує, видає дивні звуки?

Ймовірно, перша асоціація, що у вас виникла — це шипіння та потріскування у вейпах електронних сигаретах. Так, ці пристрої видають різні звуки досить часто, адже це обумовлено їхньою технологією — нагріванням та випаровуванням рідини. Технологія роботи IQOS (та інших систем нагрівання тютюну) відрізняється від вейпів. Оскільки ці гаджети нагрівають тютюн, шипіння, клацання, потріскування — це не притаманні для IQOS звуки, що, ймовірно, свідчать про технічну проблему. Виключення — це звук вібро-сигналу тримача та легеньке, ледь чутне шипіння у стіках після затяжки. Ці звуки вважають нормою.

Чому при використанні Айкос є шипіння чи потріскування?

IQOS, на відміну від електронних сигарет та вейпів, має працювати тихо. Голосні виразні звуки, будь то тріск, клацання чи шипіння — це відхилення від норми. Справний Айкос має працювати тихо. Але є й деякі виключення, які якраз є нормою та не вимагають сервісної допомоги.

Головна причина, чому Айкос може видавати легенькі, ледь чутні звуки, дуже схожа до вейпів. Тютюн для стіків обробляється за особливою технологією — його ретельно подрібнюють, пресують та злегка просочують гліцерином, щоб забезпечити легке випаровування аерозолю. Тож, за виробничою технологією тютюн у стіках має трохи вищу концентрацію вологи, ніж у традиційних сигаретах.

Чому IQOS шипить, потріскує, видає дивні звуки?

Тож, під час затяжки дрібні краплинки конденсату можуть контактувати з розігрітим нагрівальним лезом. Це може спровокувати ледь чутне шипіння, що йде ніби зсередини стіка. Чим сильніша затяжка, тим більший шанс, що стік трохи шипітиме. У будь-якому разі це не є проблемою та жодним чином не впливає смак, аромат і роботу пристрою.

Також, якщо стік трохи зім’явся, тютюнові смужки у стіку можуть розміщуватися не суворо паралельно до нагрівального леза. А це трохи збільшить контакт леза з конденсатом аерозолю зі стіка. Знову ж таки, нічого страшного.

Ще один звук, що є абсолютно нормальним для IQOS — це звук вібрації, коли пристрій повідомляє про початок роботи, готовність до використання та 2 затяжки/30 секунд до кінця сеансу. Але цей звук ви навряд чи сплутаєте з іншими, адже тримач при цьому справді відчутно вібрує, ніби телефон.

Що робити, якщо Айкос відчутно шипить, клацає чи потріскує?

Варто запам'ятати головне: якщо Айкос видає голосні звуки (тріск, клацання, шипіння чи будь-які інші) під час роботи — так не має бути! Найперше, переконайтеся, що ви використовуєте пристрій правильно. Не затисли випадково кнопку на тримачі, узяли для використання новий стік та вставили його правильно, використовуєте IQOS із призначеними для нього стіками без жодних самостійних модифікацій, тощо. Якщо ви впевнені, що усе робите правильно, за інструкцією та використовуєте пристрій як зазвичай, негайно припиніть використання. Неважливо, що спровокувало цю проблему — вийшла з ладу електроніка, пошкоджено нагрівальне лезо, у нагрівальну камеру потрапила вода. У будь-якому випадку, як і з іншими електричними приладами, не варто при цьому продовжувати користуватися пристроєм.

Тепер зверніться до служби підтримки, в IQOS Space чи магазин АЛЛО, щоб зробити діагностику пристрою. Ймовірно, якщо це гарантійний випадок, а гарантія на ваш пристрій усе ще діє, його можна буде замінити на новий. У негарантійному випадку — скористатися бонусною негарантійною заміною, якщо вона ще доступна.

Читайте більше про гарантійне обслуговування IQOS.

Чому виникає шипіння у вейпах та електронних сигаретах

Як зазначено вище, вейпи та е-сигарети нагрівають та випарову спеціально призначену для цього рідку заправку. Потрапляючи на розігріту нагрівальну спіраль, гліцеринова рідина починає випаровуватися. При цьому може трохи шипіти чи тріщати. Це ніби краплі води,що потрапляють на гарячу сковорідку — шиплять та випаровуються.

Отже, легке потріскування та шипіння при їхньому використанні — нормальне явище. Інтенсивність шумів залежить від потужності та якості самого пристрою, від нікотинової рідини та від інтенсивності та сили затяжок. Атомайзер з відкритим повітряним потоком нагнітає повітря і збільшує продуктивність гаджета. У такому випадку більше нікотинової рідини буде конденсуватися, а пари буде утворюватися трохи менше. Надлишок конденсату створюватиме шум. Дизайн спіралі також впливає на звукоутворення. Кручені та плетені котушки мають велику площу поверхні, що допомагає генерувати більше пари. Але при цьому можуть створювати виразні потріскування. У таких типів котушок більше тріщин і згинів, тому витрачається більше електронної рідини, а отже і шумів може бути трохи більше.

Якщо шипіння та потріскування вейпу супроводжується зміною смаку та запаху (пахне паленим, пластиком, або якось інакше, як не було раніше), це може свідчити про технічну несправність або низьку якість пристрою.

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.