Чи бувають стіки для IQOS без нікотину?

Є молоко без лактози, є кава без кофеїну. Але чи існують стіки для IQOS без нікотину? Даємо впевнену і однозначну відповідь — стіків без нікотину не буває і бути не може. Будь-які стики для систем нагрівання тютюну (Heets, Fiit) містять натуральний тютюн. А листя тютюну від природи містять нікотин. Отже, в стіку з тютюном завжди буде нікотин.

Який тютюн всередині стіків для Айкос?

Стіки складаються з декількох елементів: органічного біополімерного фільтра, порожніх кілець, які фіксують фільтр всередині і тютюнового блоку.

структура стіка

Тютюн для стіків проходить особливий відбір, а після цього — спеціальну обробку. Для того, щоб забезпечити легке випаровування аерозолю при нагріванні, а також, щоб не пошкодити нагрівальне лезо, знадобиться тютюн екстра-класу. Який потім подрібнюють з особливою ретельністю, так щоб він не містив великі та жорсткі частинки. Тому для стіків Heets по стандартам якості підходить не більше 13% всього врожаю тютюну. Із цих 13% на виробництво стіків йде тільки листова м'якоть, без прожилок і стебел, хоча при виробництві традиційних сигарет тютюновий лист використовується повністю.

У стіку використовується суміш трьох сортів тютюну: Вірджинія, Берлі і Орієнтал. У кожного сорту відрізняються колір і форма тютюнового аркуша, вміст цукру, смак, концентрація нікотину. Наприклад, тютюн сорту Орієнтал містить близько 1-2% нікотину. У Вірджинії — близько 2%. А у тютюну сорту Берлі — до 4%.

який тютюн в айкос

Перш ніж перейти до виробництва стіків, тютюн потрібно висушити. Найчастіше використовується метод контрольованої природної ферментації. Така обробка і сушка позитивно впливають на присмак і аромат тютюну, який продовжує дозрівати після упаковки. Висушене тютюнове листя ретельно подрібнюють, зволожують водою і гліцерином, здавлюють під пресом, а потім нарізають, і укладають в паперову обгортку стіки.

Якщо вам таки зустрінуться десь стіки або навіть сигарети без нікотину підпільного виробництва, знайте, що відсутність нікотину — це однозначна ознака того, що тютюну в них немає.

Що таке нікотин?

Нікотин — це речовина-алкалоїд, що міститься в листі, стеблах і плодах рослин сімейства пасльонових (тютюн, баклажани, картопля, помідори, перець). Накопичення нікотину в листі і плодах — це природний інструмент захисту, що відлякує комах у деяких рослин. Регулярне вживання нікотину в будь-якій формі викликає залежність.

Нікотин іноді помилково плутають зі смолами. Смоли — це продукт горіння, що утворюється при згорянні тютюну і деяких інших субстанцій; твердий залишок сигаретного диму, що утворюється після згоряння сигарети. Смоли канцерогенні (тобто, підвищують ризик онкологічних захворювань) і виступають основним джерелом шкоди від куріння. Нікотин же від природи міститься в листках і плодах деяких рослин і не має канцерогенного ефекту. Вживання нікотину протипоказано вагітним і людям із серцево-судинними захворюваннями. Але нікотин не викликає рак, не залишає темний наліт на зубах, не призводить до хвороб легенів, не провокує кашель. Це все про смоли. З іншого боку, нікотин навіть використовується в лікуванні багатьох хвороб нервової системи.

Оскільки IQOS не спалює тютюн, аерозоль не містить смол. Аерозольний залишок принципово відрізняється за складом від смол і в цілому містить значно менші рівні шкідливих хімічних речовин. *

* Середнє зниження рівня ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з сигаретним димом.

Важливо: відсутність смол в аерозолі не означає, що IQOS виключає всі ризики. Аерозоль IQOS в будь-якому випадку містить нікотин, що викликає залежність.

Почитати більше про сигаретні смоли: Система нагрівання тютюну IQOS: без смол, без горіння, без диму.

Чи впливає нікотин на міцність стіків?

Існує ще одна помилкова думка про те, що саме нікотин визначає міцність смаку.

По-перше, нікотин не помітний в смаку аерозолю систем нагрівання тютюну або навіть сигарет. Згадайте, наприклад, насичені фруктові аромати пари від вейпів та електронних сигарет, які взагалі не здаються міцними. Але при цьому вміст нікотину в більшості вейпінгових рідин вище, ніж навіть в сигаретах.

По-друге, поняття "міцності" безпосередньо не стосується стіків. Для сигарет міцність визначається кількістю смол в димі в результаті горінні тютюну. Але при використанні IQOS тютюн не горить, а смол в аерозолі немає. Тому оцінювати стіки по міцності в сигаретному розумінні некоректно.

Під міцністю стіків Хітс і Фіт, як правило, мається на увазі насиченість смаку аерозолю, концентрованість та інтенсивність його аромату. Щоб підібрати для себе найбільш насичений (міцний) смак, або, навпаки, легший, дивіться статтю: Всі смаки стіків для IQOS і lil по міцності і аромату. Або пройдіть тест з підбору смаків: Тест: який смак стіків підійде тобі найкраще?

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.