Що обрати IQOS або вейп? 5 об'єктивних критеріїв, щоб визначитися.

Якщо ти читаєш цю статтю, ймовірно, замислюєшся про те, щоб відмовитися від сигарет і перейти на менш шкідливу альтернативу. У сучасному світі просунутих технологій вибір гаджетів для курців досить великий. Але визначитися простіше, ніж здається. Досить розібратися в ключових відмінностях між електронними сигаретами, вейпами, под-системами і системами нагрівання тютюну. Так, у кожного з цих пристроїв є свої «фішки», плюси і мінуси. Щоб допомогти, ми систематизували 5 головних критеріїв, за якими можна зрозуміти, що підійде тобі краще — системи нагрівання тютюну (такі, як IQOS і lil SOLID) або е-сигарети/вейпи, випаровують рідину.

Якщо ти ще на тій стадії вивчення електронних альтернатив паління, коли потрібно більше теорії і розуміння базових принципів роботи, можна почитати це:

Інфографіка. Вейпи, е-сигарети і системи нагрівання тютюну: чим відрізняються та як працюють.
Чим відрізняється IQOS від електронних сигарет і вейпов?
Системи нагрівання тютюну. Принцип роботи технології Heat not burn.

Як зрозуміти, що тобі підійде саме IQOS або інша система нагрівання тютюну

Айкос Дуо та Ліл Солід

Тобі більше підійде IQOS, якщо...

1. Ти шукаєш повноцінну заміну сигаретам. Таку, щоб відчуття, процес і ритуал використання були настільки близькі до сигарет, наскільки можливо. Але, менш шкідливу.

Багато електронних сигарет і кальянів — це найчастіше доповнення до сигарет. Заради смаку або нових вражень, для різноманітності або з інтересу. З IQOS — не так. Для більшості користувачів IQOS став повноцінною заміною сигаретам. Близько 11 мільйонів курців по всьому світу* відмовилися від сигарет і перейшли на Айкос.

IQOS дуже точно відтворює звичний курцям ритуал. Натуральний тютюн. Стік, що візуально нагадує сигарету. Приблизно такий самий вміст нікотину, як в сигаретах середньої міцності. Тонкий мініатюрний тримач, який зручно тримати в пальцях. Навіть сеанс використання триває стільки ж, скільки і одна сигарета —14 затяжок.

*Фінансові дані PMI, ринкові дослідження PMI та панелі користувачів IQOS. Станом на вересень 2020 року. Користувачі IQOS, які повністю відмовилися від сигарет і для кого наші стіки становлять не менше 70% споживання тютюну за останні 7 днів.

2. Тобі подобаються смак і аромат тютюну. Навіть, коли вибираєш ментолові і фруктові аромати, легкий нотки тютюну — це must have.

Стіки для IQOS і lil SOLID наповнені першокласним натуральним тютюном. Для сигарет і стіків використовуються одні й ті ж сорти тютюну. Тільки для стіків відбирається тютюн найвищої якості, і тільки листова м'якоть без прожилок і стеблинок. Після збору і сушки тютюнове листя проходять спеціальну обробку. Їх подрібнюють, зволожують гліцерином і пресують для стіків. А далі за допомогою нагрівання IQOS «витягує» з тютюну аромат — насичений і чистий, без горіння, диму, горілого присмаку, попелу і смол*.

Важливо: Незважаючи на те, що IQOS не виділяє смоли, використання IQOS не виключає всі ризики для здоров'я. Аерозоль містить нікотин, який викликає залежність. Джерело: на основі сукупності досліджень, доступних для IQOS, в порівнянні з продовженням куріння.

З чого складається стік айкос?

3. Комфорт — твоє друге ім'я. Ти не хочеш кожен раз виходити на перекур на вулицю.

Так, це одна з головних фішок Айкос. Його можна використовувати в приміщенні. Використання IQOS не впливає на якість повітря в приміщенні. Аерозоль має легкий запах і швидко розсіюється. Тому IQOS можна використовувати там, де тобі зручно - вдома, за робочим місцем, в машині, в IQOS Friendly закладах. З вейпами так не завжди виходить. Витяжки в закладах найчастіше не справляються з вейпінгом, а густа пара і занадто насичений запах доставляють дискомфорт оточуючим. Більше про те, чому Айкос можна використовувати в приміщенні.

4. Ти дбаєш про оточуючих і поважаєш чуже особистий простір.

Завдяки відсутності горіння, при використанні Айкос немає диму. Більш того, легкий запах аерозолю з більшою ймовірністю не заважатиме оточуючим. Ні відкритого вогню, ні попелу з IQOS теж немає. Тому, можна бути впевненим, що ти точно випадково не спалиш одяг і не забрудниш попелом свого співрозмовника навіть в сильний вітер. Так що, IQOS — це однозначно спосіб проявити більше поваги до оточуючих, ніж сигарети чи інші електронні альтернативи паління.

Айкос Дуо?

5. Ти довіряєш технологіям, за якими стоїть серйозна наукова база та доказовий підхід.

IQOS — це один з небагатьох гаджетів для курців, за яким стоїть потужна наукова база. Появі цієї системи нагрівання тютюну передувало 15 років розробок, наукових досліджень і випробувань. Ми навіть побудували два науково-дослідних центру, в Швейцарії і Сінгапурі. Все, що бути впевненими, що IQOS дійсно здатний на те, для чого його придумали — змінювати життя курців на краще і істотно знижувати ризики в порівнянні з сигаретами. Дослідження підтверджують, що при використанні Айкос виділяється на 95% менше шкідливих речовин в порівнянні з сигаретами.* При цьому повністю відсутні «головні вороги» здоров'ю курців — смоли**. Більше про наукові дослідження IQOS.

У 2020 році IQOS став першою і поки єдиною системою нагрівання тютюну, що пройшла авторизацію американського органу з контролю якості FDA і отримала статус продукту з модифікованим ризиком. Більше про сертифікацію FDA для IQOS.

* «На 95% менше» означає середнє зниження рівня ряду шкідливих речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом сигарети (3R4F). Дивись Важливу інформацію. Важливо: це не обов'язково означає зниження ризиків на 95%. IQOS не виключає всі ризики для здоров'я.

** Смоли – твердий залишок сигаретного диму, який утворюється після спалення сигарети. IQOS не виділяє смолу, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смоли і містить значно нижчий рівень шкідливих хімічних речовин.* Повний перехід на IQOS менш шкідливий для здоров'я, ніж продовження паління.** ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ: Відсутність смоли не означає, що IQOS абсолютно безпечний. IQOS виділяє нікотин, який викликає звикання.
*Середнє зниження рівня низки шкідливих хімічних речовин (за винятком нікотину) порівняно з сигаретним димом.
**Джерело: На основі сукупності наявних доказів щодо IQOS порівняно з продовженням куріння.

Як зрозуміти, що тобі підійде саме вейп або електронні сигарети на рідини

Айкос та вейп порівняння

Тобі більше підійде вейп, якщо...

1. Ти шукаєш гаджет, який буде майже протилежністю сигарет. Не схожий на сигарети ні процесом використання, ні відчуттями, ні смаком. Єдина схожість — в наявності нікотину.

Вейпи, електронні сигарети, під-системи та інші представники цього класу пристроїв працюють виключно зі спеціальними рідинами-заправками, але не з натуральним тютюном як IQOS. Так, рідини і поди з тютюновими ароматами теж існують, але вони досить далекі від того смаку тютюну, до якого звикаєш в сигаретах або в стіках Айкос. Ароматизовані рідини для вейпінгу зазвичай не мають нічого спільного з тютюновим ароматом. Навпаки, тут можна підібрати заправку на будь-який смак. Від екзотичних фруктів (манго, гуава, папая) до м'яких не фруктових ароматів (крем-брюле, карамель, шоколад). Бувають і зовсім незвичайні жижки, наприклад, зі смаком огірка чи кактуса.

Відчуття і сам ритуал використання теж значно відрізняються від тих, до яких звикли курці. Якщо IQOS прагне якомога ближче відтворити звичний ритуал, то вейпи — навпаки. Тому тут і густа пара, і складні в управлінні моди, і рідка заправка в пляшечках або змінних подах. За формою, ергономіці, відчуттям в руках вейпи і більшість електронних сигарет теж не схожі на сигарети, вони створюють новий, унікальний досвід.

2. Ти любиш насичені, сильно ароматизовані фруктові та екзотичні смаки.

Як вже говорили вище, сильні і яскраві смаки — це основна складова вейпінгового світу. Можна підібрати практично що завгодно. Від полуниці з вершками до аромату пряного глінтвейну. Від ананасово-кокосової піна-колади до смаку жувальної гумки. Більш того, можна самостійно створити практично будь-який смак, на який тільки вистачить фантазії. Вейпінгові рідини розраховані на те, щоб змішувати їх самостійно (якщо йдеться про вейпи відкритого типу, а не про под-системи).

3. Густа пара для тебе — плюс, а не недолік.

Вейпи (і навіть компактні електронні сигарети і под-системи) здатні дати значно більше пари, ніж виходить диму від сигарети або аерозолю від IQOS. Це дарує своєрідне задоволення від процесу, а ще дозволяє проробляти різні трюки з парою. Кількість пари та інтенсивність пароутворення у вейпах можна регулювати самостійно.

Айкос та вейп порівняння

4. Тобі подобається «морочитися» з налаштуваннями, самостійно змішувати рідини, регулювати кількість пари, концентрацію нікотину і т.д.

Класичні вейпи — це чи не єдиний гаджет для курців, що дає можливість побудувати кастомний девайс для себе і під свої потреби. В цьому випадку йдеться і про технічні характеристики, і про смаки і про дизайн пристрою. Модингом (тобто технічним апгрейдом) вейпів можна займатися практично до безкінечності.

Зі старту у тебе є великий вибір форматів: трубка, коробочка, навіть компактні под-системи розмірів з флешку (якщо заглиблюватися в кастомізацію не хочеться). Далі можна підбирати під себе атомайзер: дріпки, баки, картриджі. Конструкція атомайзера впливає і на пароутворення, і на передачу смаку, і на сам процес використання. Вейпери більш прокачаного рівня можуть регулювати температуру нагрівання і інтенсивність випаровування за допомогою кастомізації намотки. Ну і, звичайно, можна самостійно змішувати рідини і таким чином не тільки регулювати кількість нікотину, а й отримати практично будь-який смак.

Айкос та вейп порівняння

5. Тобі імпонує вейп-культура.

Вейпи — це одні з небагатьох гаджетів, навколо яких сформувалася субкультура. В даному випадку йдеться саме про класичні випаровувачі (об'ємні моди і бокси, що дають густий пар), не про е-сигарети, егошки і под-системи. Навколо вапорайзерів сформувалося велике вейпінгове ком'юніті з розгорнутою інфраструктурою. Зі своїми тематичними блогами, влогами, форумами, вейп-шопами, навіть офлайн виставками і фестивалями. Тут відбувається обмін знаннями та досвідом, кращими кейсами кастомізації, рецептами самозамісів рідини. Є навіть різного роду конкурси з кастомізації і змагання з клауд-чейсінгу (мета — видути якомога красивішу і карколомну хмару) і різних вейп-трюків.

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.