Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином?
Вкажіть місяць і рік народження.

ПІДТВЕРДИТИ

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам має виповнитися 18 або більше

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.
Як стати IQOS Friendly? Гайд для закладів
Як стати IQOS Friendly? Гайд для закладів

Як стати IQOS Friendly? Гайд для закладів

IQOS став новим трендом сучасності. У світі вже понад 15 млн курців перейшли на IQOS. В Україні користувачів IQOS вже більше 1,4 мільйонів. Курці почали приділяти більше уваги власному здоров'ю та питанням гігієни. А використання систем нагрівання тютюну передбачає істотне зниження кількості шкідливих речовин, що виділяються в порівнянні з курінням сигарет. До того ж, в епоху високих технологій курці охоче відмовляються від сигарет на користь більш сучасних гаджетів.

Так чи інакше, з появою Айкос та інших альтернатив сигаретам стандарти якості життя курців суттєво зросли. А разом із ними — і запити до сервісу. Наприклад, користувачі IQOS, обираючи новий бар на вечір, йдуть до закладів із позначкою IQOS Friendly.

Якщо ви шукали інформацію про те, як стати партнером IQOS, як зробити свій заклад IQOS Friendly, скільки це коштує, як отримати табличку IQOS Friendly, як новий закон вплине на IQOS Friendly, що це взагалі означає бути Айкос Френдлі, або навіть просто шукали контакти представників IQOS, ви потрапили на адресу.

Що таке IQOS Friendly?

IQOS Friendly [Айкос Френдлі] – це особливий статус місця/закладу, що означає дружню до користувачів IQOS середу. Тут можна вільно використовувати IQOS на терасах та літніх майданчиках (відповідно до закону). Багато хто пам'ятає, що раніше IQOS можна було використовувати всередині закладів. Але з 11 липня 2022 року використання електронних пристроїв для курців у громадських місцях було обмежено до терас, двориків та літніх майданчиків.

Більше про нові правила використання IQOS у громадських місцях: Де в Україні дозволено, а де заборонено використовувати IQOS? Простими словами про новий закон.

В Україні зараз близько 400 IQOS Friendly закладів, які працюють відповідно до нових законодавчих вимог.Додаткові сервіси в IQOS Friendly закладах

Найцінніше для користувачів — це, звичайно, можливість використовувати IQOS, не відриваючись від ранкової кави, вечірки з коктейлями або розмови з приятелем.

Але по-справжньому крутий сервіс — це піти далі і заздалегідь подбати про дрібниці, які користувачі IQOS точно гідно оцінять.

Приклад додаткових послуг для гостей з IQOS:

 • продаж стіків Heets;
 • фірмові контейнери для використаних стиків (замість попільничок) для гостей із IQOS або lil SOLID;
 • мобільні зарядні станції, щоб зарядити розряджений гаджет (хоч айкос, хоч смартфон);
 • запасний IQOS на випадок, якщо гість забув свій вдома, або просить для друга;
 • програма лояльності для користувачів IQOS (випадкові та несподівані сюрпризи — частування десертом, оплачена нами вечеря та інші «приємності»).

Все це не є обов'язковим. Власник сам визначає, що й у якому обсязі буде доречним у конкретному закладі.

Як стати IQOS Friendly та отримати табличку?

Якщо ви саме та людина, яка вже гуглила «як купити табличку IQOS Friendly», зараз все розповімо. Табличку IQOS Friendly купити не можна. Але можна отримати.

Якщо ви знаєте, що ваші гості — повнолітні та часто користуються IQOS, і ви хочете подбати про їхній комфорт — ласкаво просимо. Напишіть нам на support@iqos.com.ua із позначкою IQOS Friendly + ваше місто.

Чи є обов'язкові вимоги, щоб стати IQOS Friendly? Так. Відповідно до Закону України № 1978-IX від 16.12.2021 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну» використовувати електронні альтернативи сигаретам можна лише на літніх майданчиках. Відповідно, необхідна вимога – наявність літнього майданчика/тераси, що відповідає нормам.

Що варто вказати у листі?

 • ваше місто;
 • назва закладу;
 • посилання на сайт чи сторінки у соціальних мережах;
 • інформацію про наявність та характеристики літнього майданчика
 • контакти власника, керуючого чи менеджера, щоб ми змогли зв'язатися;
 • все, що ще, на вашу думку, нам варто знати про заклад.

Що далі? Ми зв'яжемося з вами, заплануємо зустріч, а далі привеземо заповітну табличку, контейнери-попільнички для стіків та все необхідне, щоб зробити відпочинок ваших гостей з IQOS ще комфортнішим.

Приємна новина — платити за це вам не потрібно. Ми ж разом дбаємо про наших користувачів, чи не так?Звідки клієнти дізнаються, що ваш заклад IQOS Friendly?

По-перше, завдяки табличці/наклейці IQOS Friendly. Це відомий та добре знайомий користувачам символ.

По-друге, всі заклади-партнери відмічені на інтерактивній мапі (спробуйте з фільтром IQOS Friendly).

По-третє, всі IQOS Friendly заклади відзначаються на карті в чат-боті IQOS у Viber (там вже понад 720 тисяч фоловерів). Карта в чаті дозволяє знайти найближчу IQOS Friendly локацію і прокласти до неї маршрут.

По-четверте, ми іноді розповідаємо про нових класних партнерів IQOS у соціальних мережах @iqos_ua (72 тисячі фоловерів) та IQOS Ukraine (13 тисяч фоловерів) або публікуємо добірки IQOS Friendly місць на офіційному сайті iqos.ua.

Наприклад, ось так:

Топ-10 IQOS Friendly закладів: must-visit точки для вікенду у Львові
IQOS Friendly тераси Києва 2021 року: заклади столиці, де можна використовувати IQOS
IQOS Friendly заклади Одеси з літніми майданчиками

По-п'яте, феномен IQOS Friendly не залишився непоміченим у тренд-хантерів та журналістів. Медіа часто розповідають про новий тренд і топові Айкос-френді заклади.

Elle: 5 IQOS-FRIENDLY ЗАВЕДЕНИЙ КИЕВА, КОТОРЫЕ СТОИТ ПОСЕТИТЬ
BIT: 6 киевских заведений, где можно выпить хороший кофе, не расставаясь с IQOS
CityFrog: IQOS Friendly в заведениях: хорошо или плохо? Мнение рестораторов и экспертов
Vgorode: ГДЕ В ХАРЬКОВЕ РАДЫ ЛЮДЯМ С IQOS?

Чи можна використовувати IQOS у приміщеннях? Як він впливає повітря?

За даними досліджень, IQOS не впливає на якість повітря в приміщенні*. Технологія IQOS принципово відрізняється від сигарет. У сигареті тютюн та папір згорають. В результаті утворюються попіл та дим. При цьому дим містить понад 6000 різних хімічних сполук. Деякі з них, в першу чергу, продукти горіння (смоли та чадний газ), небезпечні для здоров'я.

IQOS не підпалює тютюн, а нагріває його. Завдяки відсутності горіння, при використанні IQOS немає попелу та диму. При нагріванні з тютюну випаровується аерозоль. За даними досліджень, аерозоль IQOS містить на 95% менше шкідливих речовин у порівнянні з сигаретним димом.**

Аерозоль системи нагріву тютюну має своєрідний легкий тютюновий аромат. Від IQOS значно менше запаху, ніж сигарет. При цьому аерозоль швидко розсіюється і не вбирається в тканинну та шкіряну оббивку меблів або штор.

Тому IQOS можна використовувати у приміщенні, але, звичайно ж, відповідно до закону. Використання IQOS та електронних сигарет потрібно обмежити до приміщень, що знаходяться в особистому користуванні, або спеціально відведених приміщень (наприклад, зони в аеропортах).

* Джерело: Дослідження PMI, проведене відповідно до стандартів ISO, що моделює реальні сценарії, і засноване на порогових межах, встановлених існуючими керівними принципами якості повітря.
**Важливо: це не означає, що використання IQOS виключає всі ризики для здоров'я. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність.
Чи можна використовувати IQOS VEEV у закладі?

До IQOS VEEV застосовуються ті ж норми, що і до IQOS та до інших систем нагрівання тютюну та електронних сигарет. У закладах IQOS VEEV можна використовувати лише на терасах/літніх майданчиках, не в приміщенні.

Нагадаємо, що IQOS VEEV – це перший міні-вейп від IQOS в Україні. Хоча ми і називаємо Айкос Вів міні-вейпом, насправді девайс має мало спільного з тим, що зазвичай уявляєш, коли чуєш "вейп". Це не той громіздкий пристрій, в який заливають рідину, а потім випускають клуби густої пари. IQOS VEEV — це под-система, електронна сигарета закритого типу. Невеликий гаджет поміщається в долоні. Замість бака з жижею — тут одноразові картриджі з рідиною. При використанні VEEV утворюється пара, не така концентрована як у вейпів, швидше нагадує за консистенцією аерозоль IQOS. Пара негуста, практично невагома. Він має легкий фруктовий аромат, без тютюнових ноток, ненав'язливий і не нудотний. Саме такий, щоб не завдавати дискомфорту оточуючим.

Також за результатами досліджень у парі IQOS VEEV міститься на 95% менше шкідливих речовин порівняно із сигаретним димом.

*Важлива інформація: це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS VEEV не виключає всі ризики. *Джерело: Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (за винятком нікотину) порівняно з димом «еталонної» сигарети.

Як стати IQOS FRIENDLY, якщо я не ресторан?

Раніше серед IQOS Friendly локацій було багато бізнесів, які не належать до готельно-ресторанної сфери — від салонів краси до радіостанцій, від СТО до студій звукозапису.

З набранням чинності нового законодавства, використання IQOS дозволено на терасах/літніх майданчиках ресторанів та готелів.

Відповідно, якщо у вас є літній майданчик і ви вважаєте, що статус IQOS Friendly є доречним для формату вашої компанії, пишіть нам на support@iqos.com.ua з позначкою IQOS Friendly + ваше місто.

Не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність. Тільки для використання повнолітніми особами.