FORGOT PASSWORD?


Continue with login
FORGOT PASSWORD?

We sent an sms-code to phone [phone]


Continue with login
OR

IQOS І СИГАРЕТИ: 10 ГОЛОВНИХ ВІДМІННОСТЕЙ

Судячи з того, що ви відкрили цю статтю, ви поки що курите і розмірковуєте про альтернативи сигаретам. Ймовірно, про те, що таке IQOS ви вже знаєте.

Інша справа — розібратися, чим же він насправді відрізняється від сигарет. Що з того, про що розповідають знайомі користувачі Айкос, правда, а що ні? Чи справді IQOS менш шкідливий ніж сигарети? І чи варто переходити на нього або хоча б спробувати зробити це?

Відповідаємо на всі питання, розповідаємо і показуємо, чим IQOS відрізняється від традиційних сигарет.

1. Нагрівання тютюну замість горіння

У сигареті тютюн згорає при температурі до 800 ֯ С. IQOS не підпалює тютюн, а нагріває його до 300—350֯ С. Пристрій працює на базі технології HeatControl ™. Щоб використовувати IQOS, знадобляться спеціальні стіки HEETS.

Усередині пристрою знаходиться нагрівальний елемент у формі леза. Коли стік вставляється в тримач, лезо входить в спресований тютюн і починає нагрівати його зсередини.

2. Стіки для нагрівання, а не сигарети

стіки айкос

IQOS працює зі спеціальними стіками. Стіки зроблені зі справжнього тютюну, високої якості.

Візуально стіки нагадують вкорочені сигарети, але вони не призначені для того, щоб їх підпалювали і курили. Так само і звичайні сигарети не підходять для використання з IQOS. Тютюн для стіків обробляється за спеціальною технологією. Спочатку він подрібнюється, зволожується водою і гліцерином. Потім спресований тютюн нарізають і поміщають в стік. Така обробка потрібна для того, щоб при нагріванні з тютюну легко випаровувався ароматний аерозоль.

3. Аерозоль замість диму

аерозоль айкос

У IQOS тютюн не горить, а тільки нагрівається. Без горіння немає і диму. При нагріванні з стіка випаровується аерозоль з насиченим тютюновим ароматом.

Якщо ви розберете стік для IQOS, то помітите, що фільтр зовсім не схожий на сигаретний. Головне завдання фільтра в стіці — не фільтрувати частинки сажі і шкідливі речовини (їх в аерозолі на 95% менше, ніж в сигаретному димі), а охолоджувати аерозоль до комфортної для вдихання температури.

4. На 95% менше шкідливих речовин

Коли тютюн і папір в сигареті згорають, утворюється дим. Сигаретний дим містить понад 6000 тисяч різних хімічних сполук. 1—2% з них — небезпечні і шкідливі для здоров'я. Серед них — продукти горіння: канцерогенні смоли, чадний газ, формальдегід, аміак.

При використанні IQOS горіння відсутнє. Аерозоль IQOS містить на 95% менше шкідливих речовин в порівнянні з сигаретним димом*. Тому перехід з сигарет на IQOS значно знижує ризик для здоров'я в порівнянні з курінням сигарет.** Так що, краще перейти на систему нагрівання тютюну, ніж продовжувати палити.

* «На 95% менше» означає зниження рівня шкідливих речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом сигарети (3R4F).

Важливо: Використання IQOS не виключає всі ризики для здоров'я і не є повністю нешкідливим. Аерозоль IQOS містить нікотин, що викликає залежність.

** Джерело: на підставі сукупності даних про використання IQOS в порівнянні з продовженням паління.

5. Немає пасивного куріння

Одна з небезпек, пов'язаних з курінням — це пасивне куріння. Дим, який виділяється при курінні сигарети, і навіть той, який видихає курець, небезпечний для оточуючих. Саме тому не варто палити в громадських місцях.

На відміну від сигарет, IQOS не приводить до пасивного паління.

6. Немає запаху диму

Куріння не тільки завдає шкоди здоров'ю курця і оточуючих, а й має інші недоліки. Один з найбільш значущих — це неприємний запах.

По-перше, сигаретний дим сам по собі має різкий горілий запах.

По-друге, запах диму дуже «прилипає». Він швидко вбирається в шкіру і волосся. Після викуреної сигарети на пальцях залишається специфічний тютюновий запах, навіть якщо ви весь час торкалися тільки фільтра. Сигаретний дим осідає на одязі і меблях. Дуже легко відрізнити за запахом готельний номер для курців або машину, водій якої звик палити в салоні. Освіжувачі повітря в цьому випадку практично не допомагають.

По-третє, після викуреної сигарети залишається неприємний запах з рота. Доводиться завжди носити з собою м'ятну жувальну гумку, щоб його перебити.

При використанні IQOS немає диму і запаху сигаретного диму. У аерозолю є свій запах, схожий на сигаретний. Він швидко розсіюється і залишає менше стійкого запаху на одязі і волоссі. В цілому, від IQOS менше запаху, ніж від сигарет.

Дивіться відео—експеримент, де люди з зав'язаними очима намагаються відрізнити за запахом одяг, просочений сигаретним димом і аерозолем.


7. Можна використовувати в приміщенні

Сигаретний дим швидко вбирається в тканини та поверхні і погано вивітрюється. Куріння в закладах та інших громадських місцях заборонено. Через це курці кожен раз змушені виходити на перекур на вулицю, на балкон або в спеціальні зони для куріння.

Запах аерозолю IQOS значно менше вбирається в меблі і тканини. До того ж аерозоль швидко розсіюється, не викликає пасивне куріння і в меншій мірі заважає оточуючим. Дослідження підтверджують, що аерозоль IQOS не впливає на якість повітря в приміщенні. *

* Джерело: Дослідження PMI, проведене відповідно до стандартів ISO, що моделює реальні сценарії, і засноване на порогових межах, встановлених існуючими керівними принципами якості повітря

Тому IQOS можна вільно використовувати в приміщенні — будинку, в авто, в офісі (якщо оточуючі не заперечують), в IQOS Friendly закладах. Саме тому IQOS Friendly стало новим трендом в світі ресторанного і готельного бізнесу. В Україні вже 850 дружніх до IQOS закладів.

8. Справжній смак тютюну, без диму і гару

смаки айкос

Смак тютюнового аерозолю відрізняється від сигаретного диму. Якщо ви курите сигарету, то до аромату тютюну домішуються інші смаки — дим, гар, попіл, горілий папір. Горілий присмак в димі настільки сильний, що в значній мірі перебиває оригінальний смак тютюну.

Оскільки при використанні IQOS горіння відсутнє, це дає можливість спробувати справжній смак тютюну. Без горіння, диму і попелу.

9. Не залишаються сліди на зубах

Стоматологам легко впізнати курців зі стажем по характерному жовто—коричневого нальоту на зубах. Навіть професійна чистка не завжди здатна впоратися зі слідами смол на зубній емалі.

Аерозоль залишає значно менше нальоту на зубах в порівнянні з сигаретами. Важливо: якщо зуби вже мають наліт від сигаретного диму, перехід на IQOS не усуне його і не вплине на колір.

*Джерело: Неклінічні лабораторні випробування, проведене в Швейцарії на людських зубах і найбільш поширених стоматологічних композитних матеріалах. На відміну від реальних умов, зуби не піддавалися впливу інших фарбувальних речовин, таких як кава, чай або вино, здатних вплинути на результати.

10. Немає неприємного присмаку

Курці, які перейшли на IQOS відзначають, що в меншій мірі відчувають неприємний післясмак і інші неприємні відчуття в роті, ніж після викуреної сигарети*.

Більш того, курці, які перейшли на IQOS кажуть, що запах з рота став набагато краще, ніж після викуреної сигарети. Так що, багато хто з них тепер відчуває себе комфортніше і впевненіше, коли близько спілкуються з іншими людьми.

* Джерело: онлайн опитування, проведене дослідницьким агентствами третьої сторони в 2015, 2016 і 2017 роках серед 3.344 користувачів IQOS в Японії, Швейцарії, Італії, Румунії та Росії.

Are you over 18 years of age and are you a smoker or user of other nicotine products?
Confirm
We care. This website has information about smoke-free products, which are for adults who would otherwise continue to smoke or use other nicotine products in Ukraine. PMI’s smoke-free products are not an alternative to quitting and are not designed as cessation aids.
You must be 18 or over to access materials on this site