GET PASSWORD


GO BACK
GET PASSWORD

We sent an sms-code to phone [phone]


GO BACK

FDA У США ВИЗНАЛИ, ЩО ПЕРЕХІД НА IQOS ЗНИЖУЄ ВПЛИВ ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН НА ОРГАНІЗМ

7 липня управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) авторизували продаж IQOS, як продукту з модифікованим ризиком. Це рішення демонструє, що IQOS – це продукт, що принципово відрізняється від сигарет і є найкращим вибором для повнолітніх курців, які все одно продовжували б курити.

IQOS – перший і єдиний електронний продукт для доставки нікотину, який отримав таку авторизацію в США. Інші системи нагрівання тютюну, вейпи, електронні сигарети і pod-системи не мають визнаного FDA статусу продукту з модифікованим ризиком. У своєму рішенні FDA спирається на міжнародні наукові дані.

Нижче пройдемося по найважливішому, що потрібно знати про рішення FDA щодо системи нагрівання тютюну IQOS. Розберемо, що ж таке FDA і чому його рішення так багато значить. Навіщо взагалі FDA вивчав IQOS і чому це зайняло цілих 3 роки? До якого висновку врешті-решт прийшов FDA?

FDA – що це?

FDA (Food and drugs administration) – це один з департаментів (агентств) Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США, що відповідає за контроль якості харчових продуктів і медикаментів. Будь-які продукти харчування, лікарські препарати, тютюнові вироби, ветеринарна продукція, корм для тварин і т.д. повинні обов'язково пройти перевірку і отримати дозвіл від FDA, перед тим як почати продажі в США.

Перш ніж схвалити продажу того чи іншого товару, FDA ретельно вивчають документацію, зразки і результати досліджень, лабораторних тестів і клінічних випробувань, надані виробником. Якщо в Адміністрації контролю якості з’ясовують, що наданої інформації недостатньо для однозначних висновків, то FDA на свій розсуд запрошує у виробника додаткові дані, ініціює незалежні дослідження або проводить власні.

Час прийняття рішення по кожному продукту залежить від повноти наданих даних, складності та новизни.

IQOS став першою системою електричного нагрівання тютюну (і взагалі першим з електронних гаджетів для курців) на розгляді FDA.

Формально висновки FDA мають юридичну силу тільки в Сполучених Штатах Америки. На практиці, FDA – це один з найбільш авторитетних і суворих органів з контролю якості в світі. Тому його рекомендації часто враховуються і в інших країнах.

IQOS, дослідження, наукові дані і FDA

IQOS – це перша в світі система нагрівання тютюну. У момент подачі заявки до FDA, технологія IQOS - heat-not-burn (нагрівання без горіння) була ще дуже новою і не мала широкого розповсюдження в світі. Тому Адміністрації знадобилося досить багато часу, щоб ретельно вивчити продукт і пов'язані з ним дослідження. В ході розгляду заявки¸ FDA неодноразово запитували додаткову інформацію та ініціювали кілька незалежних досліджень.

Компанія Philip Morris International подала заявку в грудні 2016 року.

30 квітня 2019 року, через 2 роки ретельного вивчення технічної документації та результатів досліджень, FDA дозволив продаж IQOS в США

7 липня 2020 FDA авторизував продаж і просування системи для нагрівання тютюну IQOS як «тютюнового виробу з модифікованим ризиком», підтвердивши цим наукові дослідження Philip Morris International.

Так що, в загальній складності знадобилося більше 3 років на розгляд заявки для електронної системи нагрівання тютюну IQOS і стіків.

Які висновки зробив FDA за підсумками трирічного вивчення IQOS?

  1. При використанні IQOS немає горіння. Ця технологія принципово відрізняється від сигарет, а процес використання IQOS від куріння.
  2. Завдяки відсутності горіння, IQOS дійсно виділяє набагато менше шкідливих речовин в порівнянні з сигаретами.
  3. Повний перехід від звичайних сигарет на IQOS значно знижує вплив шкідливих і потенційно шкідливих хімічних речовин на організм курця.*

    «Існуючі докази на даний момент: система IQOS нагріває тютюн і не спалює його; це значно знижує виділення шкідливих і потенційно шкідливих хімічних речовин; наукові дані показали, що повний перехід від звичайних сигарет на систему IQOS значно знижує вплив шкідливих і потенційно шкідливих хімічних речовин на організм», - йдеться у висновках FDA.

  4. Використання курцями IQOS призведе до позитивних змін у здоров'ї суспільства і може бути застосовано для поліпшення громадського здоров'я.

    «Дані показують, що продаж цих продуктів може допомогти дорослим курцям відмовитися від звичайних сигарет і знизити вплив шкідливих хімічних речовин, якщо вони повністю перейдуть на IQOS», - повідомив Мітч Зеллер, директор Центру FDA по вивченню тютюнових виробів. IQOS отримує статус продукту з модифікованим ризиком.

За методологією FDA, тютюновий продукт з модифікованим ризиком (modified risk tobacco product або MRTP) - це юридична категорія в американському законодавстві для тютюнових продуктів, які в порівнянні з сигаретами знижують ризик для здоров'я кожного користувача і суспільства в цілому.

IQOS: наукові дослідження

айкос це

Philip Morris International працює над продуктами зниженого ризику для курців (найвідоміший серед них - IQOS) вже 15 років. За цей час компанія вклала в дослідження, розробку, лабораторні тести і клінічні випробування більше 7 мільярдів доларів. Над IQOS і іншими технологіями працюють 400 вчених в 2 науково-дослідних центрах компанії - в Швейцарії і Сінгапурі.

Команда вчених, що працюють над IQOS і іншими продуктами зниженого ризику, ведуть свій сайт – pmiscience.com. Тут публікуються результати досліджень, новини та плани з розвитку технологій.

*Джерело: Тримісячні дослідження PMI щодо зменшення шкідливого впливу, проведені в Японії і США в амбулаторних умовах. Ці дослідження вимірювали вплив 15 шкідливих хімічних речовин і порівнювали рівні, які спостерігаються у курців, які перейшли на IQOS, з рівнями, виміряними у курців, які продовжували курити сигарети.

Are you over 18 years of age and are you a smoker or user of other nicotine products?
Confirm
We care. This website has information about smoke-free products, which are for adults who would otherwise continue to smoke or use other nicotine products in Ukraine. PMI’s smoke-free products are not an alternative to quitting and are not designed as cessation aids.
You must be 18 or over to access materials on this site